• |
ide | kryesore

Shpërthen festa në Himarë pas fitores së Fredi Belerit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati i ‘Bashkë Fitojmë’, Fredi Beleri fito Himarën ngushtë ndaj kandidatit të PS, Jorgo Goro.


Vetëm 19 vota ishte diferenca në favor të Belerit.


Ndërkohë në Himarë, siç duket në videon më poshtë, po festohet nën tingujt e këngëve greke.


Rikujtojmë se Beleri u arrestua pak ditë më parë nën akuzën e shitblerjes së votës.

Gjykata dha ndaj tij masën e arrestit me burg dhe çështja pritet t’i kaloj SPAK.10 Comments

  1. Ku je o patriot i bythes o te qifsha robt,po ata nuk jane njerez,e pate pidjin e kurves tuaj e burgoset hani karin e Bejlerit tani o -Mvinj gra qire-

  2. Sa popull v.k qe jemi.Duke festuar se si do ju q,,, nena ne varferi, se si keta politikane hajdute po i vjedhin cdo minut , pa dallim majtas apo djathtas.Mire qe hodhet voten por e dini veten se ku jetoni?

  3. Le te festojne se karin tim do hane,pasi mbas dy muajsh ky shovinisti grek Beleri do denohet me burg,keshtuqe zgjedhjet do perseriten…

  4. Edi Rama do ta shkarkoje kete bythqirin Bejleri dhe zgjedhjet do perseriten pasi ky ka blere votat Tani per tani le te rri ne burg dhe keta 300 euroshit le te kercejne me kenge greke se ne fund do ti mesojme te kercein napolonin me breke neper kembe

    1. Or ti pervec qenke paemer pa din pa iman,hermafrodit qenke dhe i shkerdhyer!po e di ti mor legen qe njerezit ne Himare ja falin Kishes pronat dhe cdo gje mjaft qe te ndihen te lire sic kane qene deri 1945.Nuk eshte cdo gje me pare or i mjere,gjerat me te bukura jane falas.Ndersa nqs do te dish mor legen materniteti ,pensionet jane nderprere qe ne 2009-2010.Por ku dini ju o skllever e bij skllevrish cfare eshte liria te besh ate qe te ndjen zemra,ate qe te kerkon ADN gjaku dhe tradita mijravjecare himariote.Ju cdo gje me para e kuptoni mercenare turq.Ju ka bere zap Enveri dhe i kendonit tani po vazhdoni me kete mostren tjeter qe po ju qi ne bythe dhe prape e votoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *