• |
ide | kryesore

A do të japë dorëheqjen për humbjen në Shkodër? Përgjigjet Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot në konferencë për mediat për të folur për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I pyetur për humbjen në Shkodër, nëse mban përgjegjësi dhe nëse do të japë dorëheqjen, Berisha tha se nuk tërhiqet kurrë para bandave dhe krimit shtetëror dhe jo shtetëror.


Ai deklaroi se Shkodra është shembulli më i shëmtuar në të cilin u votua si në rrethim nga banda të Edi Ramës dhe u përdorën sasi kolosale, dhjetëra milionë euro dhe unë jam i sigurt se qytetarët e Shkodrës zgjedhën e krimit.


Si e lexoni votën e qytetarëve, veçanërisht të Shkodrës, a mbani përgjegjësi, a do të jepni ju dorëheqjen?

Shkodra votoi nën pushtim të vërtetë. Të gjitha poll-et e kundërshtarëve tanë, por edhe tonat e nxirrnin Bardh Spahinë 14-16 pikë përpara. Në qoftë se mendon ti apo ndokush tjetër se tërhiqet Sali Berisha para krimit ai sheh veshin e tij pa pasqyrë. Kurrë unë nuk tërhiqem para bandave dhe krimit shtetëror dhe jo shtetëror. Shkodra është shembulli më i shëmtuar në të cilin u votua si në rrethim nga banda të Edi Ramës. Në Shkodër u përdorën sasi kolosale, dhjetëra milionë euro dhe unë jam i sigurt se qytetarët e Shkodrës zgjedhën e krimit, pushtetin e krimit nuk do ta pranojnë.42 Comments

  1. Tani po vertetohet fjala. Qe berisha as do tia di fare per pd. Po e zuri kolltukun e kryetarit te opozites per te ruajtur koken e vet dhe te familjes.
   Me kete psikologji, ne zgjedhjet e 2025 kush e di se ku do zbresin nr e pd.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Dr Berisha ke vetëm një zgjedhje për të shmangur diktaturë e edvin halesë:

    Hyr në pazar me Tom Doshin dhe të fortët e tjerë që kanë burrninë tënde, se edhe atyre do tju pëlqejë ky bashkëpunim, përballë langaraqit rama ata mezi presin të kenë një Km si ti shumë më pak të rrezikshëm për ta, nuk është turp të pranosh se nuk i bihet murit me kokë.

   2. Se çfare doreheqe i kerkohet saliut se kuptoj , nje strukture e ndertuar mbi baza shoqerore, e pa rregjistruar si parti e njohur si nje grupim mori pjese ne zgjedhje , dha nje mesazh se ka rreth 500000 votues nga 1200000 qe votuan qe e mbeshtesin. Partia Demokratike ka kryetar qe” jo vetem eshte por edhe ndihet ” qe ende vazhdon …

    1. Aq e ka shkulur dhe shkundur o Beni… Sa mezi po rri ne kemb rama dhe ps.
     Ne pik te hallit jan.
     Lum si berisha qe i ka punet vaj.

  2. Zoti Berisha ,mos u dorezo para presionit te komunistit edvin rama dhe mafis zeze sorosjane.Rezistenca dhe beteja juj do risjelli votn e lire,demokracin, konservatorizmin e vertet.rama ik.

   1. so loqe qe je. Rama nuk ka pas teser partie te PPSH, Sala po. Rama nuk ka qen sekretar i rinis komuniste, Sala po. Rama ska foto me familjen e Enverit, Sala po. Tani beje konkluzionin kush eshte komunisti.

  3. zanin Shqipes o lart ja ngrite
   Gjithë këtë popull o n’dritë e qite,

   Rroftë Enver Hoxha me Sali Berishën

 1. Qart, asgje e re nga Salikja, gjithcka sipas planeve, te mbaj peng opoziten qe te shpetoj veten dhe familjen dhe gjen e vjedhur. Tani u takon demokrateve ti tregojn vendin humbesit me te madh te pluralizmit shqiptar. As Basha nuk ka kap ndonjeher rezultat kaq te dobet. Po Salikja nuk mban pergjegjesi, thejsht ka alibi, si gjithmon ky ska fare faj , te tjeret kan faj.

 2. Futja pordhes gri sallat o Saleh ! Kur do te japesh doreheqjen ? Kur ti fitoj Ripjellja 100% ? Hapu rrugen te rinjeve dhe ik shiko hallin se po mban peng demokracine bashke me Liken dhe Edvin mavijen ! Me ju nuk ka te ardhme Shqiperia!

 3. “”” Në Shkodër u përdorën sasi kolosale, dhjetëra milionë euro dhe unë jam i sigurt se qytetarët e Shkodrës zgjedhën e krimit, pushtetin e krimit nuk do ta pranojnë.”””

  Kujt po i flet ky ?
  Ku jeton ky ?
  E njejta retorike , sot e 70 vite.
  E njejta terminologji, te berit politike dhe manipulim i turmave si sot e 70 vite .
  Komunistet kane nje zakon te keq shume . NUK NDRYSHOJNE KURRE.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o idiot, u shfaq në votime një kartë identiteti me afat skadence 50 vjeçare. ligjërisht është 10.

   ke shkruajtur” E njejta terminologji, te berit politike dhe manipulim i turmave si sot e 70 vite .”

   o idiot Dr berisha u sfaq në vitin 1989, me një shkrim në gazetën “Drita” në sistemin komunist kur ASKUSH NUK GUXONTE, të flasë për komunizmin

   70 vjet që përmebd ti idiot ke pasur paraardhësit e edvin hajdut- xhepash

 4. Sala ne fakt fitoi
  Morri peng ate qe Bushati e quan Opozite e vertete. Varja atyre qe nuk dolen te votojne.

  Varja nqs Rama fiton gjithe pushtetet, rendesi ka qe Sala morri opoziten.
  E rujte zoti deri 2050 e keshtu u rruam dhe ne, me Ramen ne pushtet deri atehere !

  1. Këtu është bërë si pazari i roskovecit
   Por me një ndryshim .dykembeshit janë me të ndyre se kafshet.
   Këtë tre fytyra e shkatërruan Shqipërinë.
   Kur Saliut që nuk i shpëton.asgje pse e KANDIDOJË përsëri Bardh SPAHINE që i jep tender 1,3 milion€ nipit të Sadri ABAZIT
   Dhe tani që për shkodrën
   Shkodranët sjane budallenj.
   I shofin pazaret .
   Me vjen keq për Shkodrën se ka shumë plagë nga murtajë e kuqe dhe tani i ra nderkembe
   Murtajes.

 5. Po mire o sali….
  Po lulin me ca preteksti e ndoqem!!!! Se nuk ishte i zoti te mbronte voten.
  Tani 2 gjerra jan.

  1. O je ti me pall se Luli, qe te vodhen me rendshem.
  2. Ose ti u shite me keq e me lire se Luli.

  Kush ka nje pike te 3….. Te na i tregoj.

 6. Lufta sapo ka filluar,revolucioni demokratik vazhdon,hahahaha ik mor plak gerdalle se je bere gazi i botes

 7. Sa maskara paske qen o bur i dheut, ik kerkoji falje dhe merrja ne goj Lul Bashes tani. E hopw Lulin se the eshte humbes serial, po ti ca je? Si ka mundesi qe mezi morre bashk me Like floririn gjysmat e votave qe merrte Luli vetem? Paske qen komplet i poshter, genjeve demokratet se do hiqje Ramen dhe tani po vazdhon avazin nga humbja ne humbje me keq se Luli. Jam i sigurt se Luli po te kishte votuar, keto zgjedhje do kish kap te pakten 4 her me shum bashki se ty me Like floririn. Jep doreheqjen vet, para se te terhiqesh zvarr nga demokratet, nga ata qe te mbeshteten, njerezit nuk jan me dele. Na e bere peshqesh Ramen perjet.

 8. O vellezer demokrat, a mund ti thot dikush nga ju ketij qe duhet te japi doreheqjen sa me par? A u dhimbset PD? Ky ashiqare nuk e rruan per PD e as per demokratet, mjafton ta ket mir me Liken. Po vazhdoi akoma ky, PD as ne parlament nuk hyn dot ne 2025. Dhe jo per faj te Rames, po per faj te ketij personi qe nuk pranon te shkulet nga kolltuku qe zaptoi. Smund te vazhdohet me pretekstin mi vodhi Rama zgjedhjet. Se diferencat ishin shum te medhaja per vjedhje, po dhe nqs ti vodhi, pse nuk i mbrojte? Per cfar je aty? Vetem per te mirat e pushtetit? Pse me populizem do vazhdojm, me genjeshtrat e Sales sa te shkoj Sala ne boten tjeter? Nderkoh demokratet kan 10 vjet argjerim, dhe ky per interesat e veta po i le te han vertet bar. IK SALIIII, IK

  1. Dhe ka të drejtë Berisha.Si mund të tërhiqet para batërdisë të vjedhjeve.Kush përveç atij mund t’a bëjë prezent këtë maskaradë?Dhe ju të gjithë patronazhistët që shkruani statuse a nuk e kuptoni që Berisha si intelektual klasi sillet si tillë sepse kjo e ndan nga antishqiptari Rama.Demokracia e shteti i së drejtës funksionon në bazë të lirive dhe ligjet që e mbështesin atë.Dhe jo në neomonizma që është e kundërta e demokracisë.Dhe kaq të adhuruar pas diktaturës jeni?

   1. o Gimi, o djal, demokratet nuk kan luksin te rrin ne opozit te perjetshme. Berisha le te vazhdoj me qytetarin dixhital te denoncoj te gjitha bemat e Rames, po demokratet kan nevoj te vijn ne pushtet. llafen nuk haen. Kete nuk e voton njeri dhe ky nuk vjen me kurr ne pushtet, ka per te marr rezultate edhe me te keqija ne 2025. Sepse ketu diferencen e ben elektorati gri, po kete as demokratet nuk dolen ta votonin. Mir ben qe denoncon, por thjesht eshte humbes, dhe kjo eshte ashiqare, ky duhet ta pranoj qe eshte humbes dhe te hapi krahun. Ti mbronte votat, pse nuk i mbroi. Pastaj jan shum difirenc, skishte nevoj te vidhte Rama fare.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     o kar unë jam i djathtë, por jam në opozitë të përjetshme edhe me Berishën, nqs ti e sheh të djathtën si lopë për ta mjelë në pidh të satome të qoftë ty edhe 1000000 qelbësirave neokomuniste/

     1. o ropqir i degjeneruar, te shau njeri nga familja, se ben gangesterit pas komjuterit o diarre, o spir muti. Shan nga ropt njerezit per politik, yyyt te shkedheft gomari familjen. Ti ore cop loqe e mishi me dy sy, je aq i rrotkarizuar sa e di politiken tifozllik kur politika eshte vec interes, sidomos ketu qe nuk ka te djath dhe ti majt. Ti ore ropqir je thjesht berishist, nje lloj neoenveristi. Ca i djath je ti more cop kari, ti po voton Like floririn, shko e qiu me baben e shkofsh ne pidh te sateme se ashtu e meriton. Copa mishi me dy sy si puna jote te frustruar pas nje tastiere shajn e nxjerrin vrer, te degjeneruar ne breza se e presin qe do ja shkerdhejn listen e dasmes dhe komentusit te tjer. Po ti je mesuar me ta shkerdhu farefisin, ke 10 vjet ketu qe shan te tjeret e vec shahesh nga te gjith. Te eksiton te te qin ne goj ne byth e ne vesh gjith femrat e farefisit e te familjes, prandaj je ketu. Vazhdo shkerdheu per gjith jeten pra o i djatht se ate meriton o fisqir, asgje me shum. Nuk behet njeri copa e karit si puna jote, i degjeneruar dhe i frustruar, tifoz pa pik. Ti do jesh Qim Peka apo Xen Qosja dora vet e te qifshin shqiptaret listen e dasmes ore fisqir i degjeneruar.

     2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      I paemër
      16/05/2023 te 17:27
      o ropqir i degjeneruar, te shau njeri nga familja, se ben gangesterit pas komjuterit o diarre, o spir muti. Shan nga ropt njerezit per politik, yyyt te shkedheft gomari familjen. Ti ore cop loqe e mishi me dy sy, je aq i rrotkarizuar sa e di politiken tifozllik kur politika eshte vec interes, sidomos ketu qe nuk ka te djath dhe ti majt. Ti ore ropqir je thjesht berishist, nje lloj neoenveristi. Ca i djath je ti more cop kari, ti po voton Like floririn, shko e qiu me baben e shkofsh ne pidh te sateme se ashtu e meriton. Copa mishi me dy sy si puna jote te frustruar pas nje tastiere shajn e nxjerrin vrer, te degjeneruar ne breza se e presin qe do ja shkerdhejn listen e dasmes dhe komentusit te tjer. Po ti je mesuar me ta shkerdhu farefisin, ke 10 vjet ketu qe shan te tjeret e vec shahesh nga te gjith. Te eksiton te te qin ne goj ne byth e ne vesh gjith femrat e farefisit e te familjes, prandaj je ketu. Vazhdo shkerdheu per gjith jeten pra o i djatht se ate meriton o fisqir, asgje me shum. Nuk behet njeri copa e karit si puna jote, i degjeneruar dhe i frustruar, tifoz pa pik. Ti do jesh Qim Peka apo Xen Qosja dora vet e te qifshin shqiptaret listen e dasmes ore fisqir i degjeneruar.

      O kar! nuk të përmenda familjen, jo se ta kurseva por nuk kam kohë të shkruaj për idiotë, e njerëz pa dinjite!

      Krahaso fjalët e pist të miat e të tuat e vlerëso se kush është më korrekt

 9. Sali pinoku nuk shkulet, pse kot e degjeneroi selin e PD ashtu ai? Ajo sken tregon mentalitetin pushtues te Sali pinokut. Demokratet e braktisen me mas, abstenuan, nuk dolen te votojn fare. Socialistet morren aq vota sa marrin gjithmon, po demokratet e bojkotuan plakun Sali. Nqs do i dhimbseshin vertet demokratet dhe jo vec bytha e vet, ky dilte e jepte dorheqje dhe jo te vazhdonte me tram.tramin e Lulit me vodhi Rama. U tha demokrateve votoni Like floririn e priste qe te fitonte Salikja pastaj. Shkurt o vellezer demokrat ketij nuk u rruhet per ju, nqs doni te ket PD, ky duhet te iki sa me par. Nuk ka kohe 2 vjen jan para zgjedhjeve parlamentare dhe nuk ka asnje dit per te humbur me humbesit Salike. PD duhet te rimarr forcen e vet, po jo me kete plak demode interesaxhi dhe egoist ne maksimum. Ky paska plan te le demokratet rrugeve sa te jet gjall, po nuk duhet me e leju. Po i mbajtet ison mos u ankoni me per Ramen. Derisa nuk ishin ber zgjedhje dikush edhe mund te kishte ndonje shpres, po matematika nuk eshte opinion, numrat flasin vet, rezultati me i keq qe nje opozit ka marr ne 30 vjet pluralizem.

 10. Nqs nuk ka opozit nuk bie regjimi. Po ca te besh e ka marr peng Salikja opoziten dhe nuk shkulet, aty do e keni deri sa te jap shpirt, do vazhdoj te thot me vodhi Rama, do therras njerez ne protesta e do marr rezultate me te dobeta, se tashme ky se ka kuptuar qe eshte demode, brezi i ri as nuk e kupton fare gjuhen e ketij. 30 vjet te njejtat gjera, te njejtat epitete, komplet bajat e demode. Ska ca jep me 80 vjec, thjesht duhet te leshoj opoziten nga pengmarrja bahsk me Like floririn. Vazhdimi i ketij vetem Rames i shkon per shtat, asnje opozitari nuk i intereson me.

 11. Del Salikja me te njejtin refren duke u qarravitur si Luli, e thot me vodhi Rama. Po deri tani Salikja ska ber asnje denoncim ne lidhje me zgjedhjet. Salikja i kujton demokratet idjota. Pas gjith kesaj farse dy vjecare ku hoqi dhe Lulin dhe u duk sikur mekatet dhe te gjitha fajet i mori Luli me vete, vjen Salikja dhe merr rezultatin me te keq qe ka marr nje opozit qe nga 1990-ta. Tani, ashtu sic pritej, Salikja e kishte alibin gati, sepse e dinte qe nje mut do fitonte. Tani del e thot fituam si Luli edhe kur humbet. Del e thot un nuk iki kurr nga kolltuku, se mezi e perzura Lulin qe tja zija vet per hallet e mia. Demokratet i la te han bar dhe i perdor si mish per top per hallet e veta. Tani u takon demokrateve qe te ngrihen e ta terheqin zvarr nga selia e ta hedhin ne Lane bashk me Like floririn. Vetem ne kete menyr mund te filloj te ringrihet opozita dhe mund te ket ndonje shpres te renien e regjimit. Salikja tashme eshte thjesht paterica e Rames.

 12. Edi Rama e diskreditoi fare kete rrot kari Ky legen nuk jep dorheqjen se e di cfare e pret ate dhe familjen e vet mbas kesaj As qe i plas fare per demokratet po ruan lekuren e vet te qelbur Shume demokrat e moren vesh kete dhe nuk dolen fare ne votim

 13. Pothuajse te gjithe komentuesit e ketij artikulli shajne Berishen , e bejne ate fajtor per humbjen e zgjedhjevet,por medalja ka dy ane. Le te themi qe ishin zgjedhje( ishin votime) me pushtetin qe vraponte hapur mbi kale e opozita duke kaperzyer qindra pengesa ,e pa financuar,e pa njohur zyrtarisht,pa komisionere e pa numuruse ne qendrat e votimeve.Por per nje moment do pajtohem me ju qe beni fajtor opoziten per kete rezultat kaq te dobet,a eshte i gjithe faji i saj? Nese njerezit jane te pakenaqur me te dyja ( opoziten e pushtetin) kane dy menyra per ti denuar te dyja: bojkotimin ( nese nuk kishin presion per te votuar ose nxjerjen e pavleshme te fletes se votimet) por jo per pushtetin. Ne ne koment te meparshem kam shkruar se 35% e popullsise qe eshte ne fshat jetojne si skllever,plus puntoret e fasonerive qe punojne nga 10 ore ne dite per 300 mije leke te vjetra plus 680 mije pensioniste me 100 mije leke te vjetra ne muaj,plus ndihma sociale me 18 mije leke ne muaj per person numur shkon reth 1 milione ca.Te gjithe keta jane te kenaqur me kete qe kane sot e nuk duan ndryshim.Sikur Mos kishte opozite fare shifrat per qeverine nuk duhet te ishin kurre keto qe dalin tani. Permenda vetem ata te vobegetit pa permendur njerezit qe nuk zgjidhin dot hallet e tyre e duhet te paguajne rushfet apo ndotjen maksimale te qyteteve tona e vjedhjet e pa numurta ku edhe nje secretare mbush tubat e ajrimit me euro.Politikanet nuk thone kurre qe populli Gabon . Une nuk jam politikan. Ne Shqiperi njerezit votojne akoma me ndarjen e luftes se dyte boterore ( Lufta N – C) kush ishte me partizane e kush me ballistet pas 80 vjetesh.Eshte zgjuarsi kjo? Jo ,eshte injorance.

  1. po mir ti qe je i zgjuar ca zgjidhje jep? Te vazhdoj Salikja te mbaj opoziten? Sipas teje kush humbet ska pergjegjesi?

 14. Si gjithmone fajin e ka Saliu per disa qe ose jane injorante dhe flasin me njeashmeri politike ose jane te ndyre dhe e bejne qellimisht per te larguar vemendjen nga problemi kryesor qe eshte manipulimi dhe vjedhja e votes. Saliu ka gjynahet e veta qe afroi dhe u dha pushtet plerave si Basha<,Nardhi,Tabaku. Alibeaj e me rradhe, por per momentin eshte i vetmi opozitar qe Rama ka perballe pasi te tjeret u blene nga ai dhe krijuan te ashtuquajturen opozite e kontrolluar gje qe po e shikojme dhe ne vende te tjera.

  1. Ramuti po vjedh me shtetin keta thon fajin e Ka sala
   O bythmuter berisha u zhduku urin o plehera sllave te spirroookolakes

 15. Ik or Sali ik, lere kohen te hapet e te shofim si do vazhdoj ekuacioni.

  Lere te shkoje e keqja deri ne fund e mos u bej pengese per te mos shkuar.

  Po te ikesh ti , te gjithe shigjetat do drejtohen ne drejtime te tjera.

  Del ti dhe te gjithe pocat merren me ty.

  E ti kete do 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *