• |
ide | kryesore

Denoncim apo reflektim? Reagimet e Berishës dhe Këlliçit pas humbjes

Arkiva, Kryesore, Lajme

Kush priste që Berisha të shfaqte një fije përgjegjësie për rezultatin katastrofik të 14 Majit, sipas fjalëve të vetë atij “e shef veshin pa pasqyrë”. Këtë përgjigje e dha kur u pyet nëse do jepte dorëheqjen pas humbjes në të gjithë vendin dhe pasi socialistët i morën bashkinë e Shkodrës, për të cilën Berisha tregoi se kishte qenë nën rrethim nga “bandat e Edi Ramës”.


Njësoj si për shkaqet e humbjes në Shkodër, Berisha nuk shfaqi asnjë fije dyshimi për shkaqet e humbjes në rang kombëtar. Fjalimi nisi me togfjalëshin “farsa elektorale 2023” për të vazhduar me akuzat ndaj “narkoshtetit”, kundër “industrisë e blerjes së votës” me “paratë e oligarkisë” për të realizuar “krimin shtetëror elektoral” nga “trinomi Rama-Doshi-Brava” etj etj.


Berisha i qëndroi teorisë se humbja ishte kryekëput pasojë e “administratës mafioze” “mungesës së komisionerëve” “dhunës dhe pengmarrjes së opozitës” për zgjedhjet “më të manipuluara dhe më të rrënuara në historinë e Shqipërisë”.

Edhe kur gazetarët i kujtuan se kandidati i “Bashkë Fitojmë” Zef Hila në Malësinë e Madhe e pranoi rezultatin qetësisht dhe shtrëngoi dorën me rivalin socialist, Berisha u shpreh: “Ai tha këto fjalë: “Numërimi ishte numërim, shkoi normal. Të shkoftë mbarë!” kaq ishte. Duhet të zbërthesh kodin e fjalës, se nuk e njeh mirë ti. Ajo “Të shkoftë mbarë!” i ka të gjitha brenda. Nuk është njohje rezultati” .

Në kontrast me shpjegimin që i bëri Berisha humbjes së 14 Majit, nga selia e PD erdhi një version tjetër jo kaq i thjeshtë, më i butë ndaj makinerisë elektorale të socialistëve dhe me gishtin drejtuar nga vetja. Kandidati për Tiranën, Belind Këlliçi u shfaq në një regjistër tjetër nga Berisha, kur kërkoi një analizë të ftohtë mes demokratëve.

Këlliçi pranoi se rezultati u ndikua nga ajo që e quan “një makineri shantazhi dhe dhune”. Ai i përmendi “asetet publike që u shfrytëzuan në maksimum” duke çuar në një “rezultat që nuk i përgjigjet asaj se çfarë qytetarët mendojnë për kryebashkiakun aktual”.

Por fokusin kryesor të reagimit të Këlliçit e merr një moment tjetër. Sepse para se të denoncojë “intimidimin, paratë e korrupsionit dhe propagandën” e kundërshtarit, ai bën një ftesë për reflektim mes demokratëve për atë që ka ndodhur.

Lexo edhe: Krahasimi i shifrave/ Sa bashki i dhanë Ramës votat e Alibeajt

Lexo edhe: Manipulimi me video / Si i kontrollonte Rilindja votuesit

Me një gjuhë shumë herë më të butë se Berisha, Këlliçi shprehet “Të gjithë ne duhet të reflektojmë rreth kësaj që ka ndodhur dhe unë sigurisht duhet ta bëj i pari” për të vazhduar më tej “së pari duhet të kërkojmë brenda nesh, për të kuptuar saktë dhe analizuar me ftohtësi se çfarë publiku, opinioni, banorët dhe votuesit kërkojnë prej nesh”.

Me këto fjalë, Këlliçi i fton demokratët të shkojnë përtej denoncimit, duke lënë të kuptohet se jo e gjithë harta mavi e Shqipërisë ishte pasojë e vjedhjes së votave, por edhe pasojë e asaj që ka ndodhur mes demokratëve në dy vitet e fundit.

Këlliçi mori 103 mijë e 370 vota në zgjedhjet e 14 Majit, rreth 55 mijë vota më pak se Veliaj dhe 13 mijë vota më pak se Halim Kosova në vitin 2015./Lapsi.al

SONDAZHI/ Kujt mund t’ia besonit çelësin e shtëpisë, Veliajt apo Këlliçit53 Comments

 1. Berisha e ka marre peng opoziten per interesat e veta personale,ky njeri duhet braktisur sa me pare se ky akuzon Bashen,por ne fakt eshte ky qe po e mban ne pushtet Ramen…

  1. Tani ju antaret e fisit komunist skeni nevoj te shpjegoheni pasi menyra shprehjes suaj me metrimet qe keni ber po vazhdoni te beni zbulojn qellimet emri e ka padrejtesi antivlera me burime krimi dhe kriminalizimi masiv per vazhdimsin por duke ditur qe gjithcka eshte krijuar me kufi mas dhe po keshtu funksionon dijeni se keti populli i keni hy ne hak dhe ka Zot jeten e kemi sprov dhe se ai po na sheh dhe gjykon te gjitheve dhe ne menyr te qart e ka shprehur qe padrejtesin ja ka ndaluar vetes dhe na ka ndaluar dhe ne Ai e urren padrejtesin dhe ka treguar se te padrejtit nese spendohen si thot ai i ndeshkon ashper kini frik Vetem Te Madhin Zor Runju hakut njerve nese nuk deshironi ndeshkimin e tije runju madhimit te pafajeshme qe ju keni bere padrejtesi se nese ato ju madhkojn apo i luten TeMadhit Zot kunder jush jun nuk i shpetoni ndeshkimit tije

   1. Berisha nuk ka humbur. Rama është i trembur. PD tregoi se më 14 maj filloi shëmbja e diktaturës të Edvin Ramës..
    Kështu si këtë herë ne do të fitojmë në çdo palë zgjedhje deri nëvitin 2050.
    Dhe patronazhistët jetuan të lumtur deri në fund.

  2. Reagime pres loser qe te dy. Skane aftesine te ven mend se jn rob te mbrapshte qe te dy. Total losers. Forca arlind shtoje staturen ne lublik e sfumoi keta gerdalla te se shkuares

  3. Keqardhje per te gjith ne shqiperi nuk fitoj e ardhmja per asken por fisi komunist dhe e shkuara per te gjith antivlera me mendje fjal vepra qe pas e ndjek urrejtja perplasjet vetshkatrrimi ndeshkimi keto jan cilesit kur zhvillohet padrejtesija antivlera ky esht qart pushtim por jo sundim se sundimi eshte krijuar te funksionojn me vlera urtesi drejtesi hak urime te gjitheve per standartin e kerkuar me vecorit qe sjell pas

   1. pse Salikja na qeka e ardhmja? Kan 30 vjet sa ne pushtet e sa ne opozit dhe ja ku jemi. Na qeka e ardhmja Saliu 80 vjec. Asnjeher nuk e kan fajin votusit, kjo eshte shenj frustrimi kur ja hedh fajin votusit, fajin e ka gjithmon oferta qe i behet votusit. Votuesti e perbuzen oferten Salike.

  4. Sikur po na thotë ndonjë çudi ky plaku. Të gjithë ne e dinim që nuk largohet. As në 2013ën nuk u largua. Rri aty deri sa të cofësh.

 2. Kam dyshimet e mia se dhe ato blu Ramsi i ka lene vete.

  Ta mundesh kundershtarin 100 me 0 eshte fenomen i jashtzakonshem politik, dhe ashtu do ndodhte po te mos nderhyej.
  Por ne fush beteje nje shteg leja kundershtarit te ike e te tregoje pjesen e vet. Keshtu bejne fituesit e zgjuar.

  Une mendoj se ato blu jane te tilla se ashtu ka dashur vete Edi Rama.

  Por ju kujtoj dicka, ne ngjyren mavi nuk jane vetem socialist.
  Me qindra mijra demokrat jane u jane bashkuar, shitur, genjyer, futur per kck qe eshte krijuar ajo pikture gjeografike.

  Prandaj pak a shume te fituar kane dale te gjithe 😉

  Por ka nje humbes te madh dhe ai nuk eshte Saliu ta dini.

 3. Opozita le të mbajë përgjegjësi për ata që nuk votuan, por duhet pranuar katërcipërisht që këto zgjedhje u vodhën shqeto dhe duhet të mos i pranojë ato. Ajo nuk duhet të ndjehet përgjegjëse për këtë vjedhje dhe nuk duhet t’i njohi këto zgjedhje.

  Ndërkohë faj të madh kanë edhe ata që nuk denjuan të votonin fare, veten e tyre dëmtuan. Tani merrni rrugën e mërgimit të gjithë ju mosvotuesit! Perëndimi po ju pret me krah hapur.

  Paçi fat!

  1. Asnjeher nuk e ka fajin votusi por oferta qe i behet votusit. I nxirrni para votusit si ofert Saliken e pastaj habiteni pse votusi e refuzon.

    1. Ik ore rrot kari, vetem kurv mavi di te thuash. Kaq, mjeran muti. Mavi mbase eshte pidhi satom se un nuk jam.

 4. Mediat apo analistët objektivë, nuk duhet të meren me thëniet e Berishës, Këlliçit .Ramës, Metës e të gjithë aktorëve të politikës shqiptare por me analizën e plotë e të thelluar të situatës politike në Shqipëri, veçanërisht pas shpalljes non grata të Berishës nga perëndimi.
  Me të gjithë të metat që mund ti numurohen Berishës , duhet të pranojmë që ai është një buldozer i paepur në politikë., që mund të shkelë me zinxhirrët e tij, cilindo që i vihet kundër.
  Kërë e verteton fakti se si ai arriti, nga rreziku i injorrimit të plotë të tij si person i padëshiruar nga perëndimi, nga hiçi, mbrenda një viti të rikthehet e të zotërojë të gjithë debatin politik shqiptar në publik e në të gjitha mediat.
  Nëse Berisha ka disa të meta për të cilat kanë ndikuar edhe formimet e herëshme të tij politike në PPSH, Rama është rekordmen jo i “të metave” të cilat mund ti gjesh edhe në njerëzit më të shquar të historisë së botës, por i ligësive njerëzore të kamufluara me patos aktoresk virtuoz nga kllouni në aktorin tragjikomik e deri në harbutërinë banale në komunikimin publik.
  A nuk u tall ai pothuajse me të gjithë kandidatët e përzgjedhur prej tij duke i quajtur “veshgjatë”, pa llogaritur “batutat” me sharrje rrugaçërore për të gjithë opozitarët apo me thirrjet idioti drejtuar të gjithë grave shqiptare që të bojkotonin burrat në shtëpi e të dilnin të votonin vetëm ate ?
  Në një popull të kulturuar e të emancipuar me formim demokratik, një personazh i tillë kontravers nuk do ta duronin as edhe disa muaj në pushtet , e jo më të votohej për tre mandate, po do ta kishin trajtuar si Çausheskun.

  1. Copy paste si tek te gjitha reagimet e Berishes ne cdo humbje. Ai eshte aresyeja e cdo humbje te PD, Basha ka qene alibia e tij dhe atyre qe e hajne sapunin per djathe

  2. Shqiptaret nuk jane te kulturuar, mor zoteri dhe per me teper as qe iu kercet per lirine dhe demokracine. Tallava dhe Big Brother, telenovela turke dhe Perputhen, ky eshte rrethi ne te cilin levizin. Buken thate dhe cirkun ua jep Partia dhe Udheheqesi, kaq mjafton.
   Fatkeqesi per ata shqiptare te pakte qe vertete e vuajne humneren ku cdo dite katandiset kjo shoqeri.

   1. I paemer i ores 19:46 bravo! Me mire se kaq nuk mund te thuhet.Do degjojme per nje muaj e me shume analistet e zgjuar te rahin uje ne hava se ishte fajtor ky apo ai ,nongrata apo prograta e kure mos thone ate qe ti e thua shume thjesht ne pak reshta.Po pushteti i beri te gjitha,por nuk vajti kush ne dhomen e fshehte e te shihte se si do votonte cdo njeri.Edhe nese nuk i pelqente opozita mund te nxirte te pa vlefshme voten e tij por jo ti a jepnin per tre mandate resht nje partie edhe sikur te udhehiqej nga papa i Romes e jo te ai njeri e ajo parti. Ai popull vuan nga stokoholm sindrome.

   2. e ke shum gabim, perkundrazi sa vjen e shqiptaret behen me te zgjuar ne kete drejtim. Vetem militantet nuk duan te shofin e te pranojn cfar po ndodh. Shqiptaret e than fjalen e vet, nuk duan non-grata dhe figura te konsumuara. Nuk duan njerez qe han me dhemb te vetet e jo me cfar mund te bejn me te tjeret. KAQ. Eshte e thejsht po militantet nuk duan ta pranojn edhe pse ne vetvete e kuptojn. Rama a te pun ka ber e do bej, dhe te vazhdosh refrenin fajin e ka Rama duket si veersioni Luli 2.0

     1. O rrot kari ka dhe te djatht . Arlind qorri eshte I majt ekstrem po ti rrot kari qe je vazhdo me teori kospirative sa te jet gjall baba. E rendesishme eshte qe baba te mbaj fort kolltukun pa ci qi ropt te tjerave. Qe ta dish ti suflake e te kuptosh si lexohet vota e popullit, Rama nuk mori me shum vota se via marr, biles mori me pak. Saliken nuk e votun demokratet e Jo me elektorati gri. Kush ka mend e kupton, shifrat flasin vet, kush eshte cop kari militant pa tru si puna jote do vazhdoj me qurravitje e do mallkoj shqiptaret sic ka ber 10 vitet e fundit. U serviri baba deomkrateve politikanin me te urryer ne Shqiperi dhe habit pse nuk e votuan. Ik ore cop kari se nuk ke tru ti.

     1. o rrot kari grupi Alibashes eshte pjes e problemit o cop loqe, nuk eshte zgjidhja. e megjithate ka shum mundesi qe nje pjes e demokrateve qe nuk votuan ishin nga ky grup, pasi ky grup 5 kandidat nxorri gjithesej.

 5. Meta ‘mund’ Berishën: 11 nga 16 këshilltarët e fituar në Bashkinë e Tiranës janë të Partisë së Lirisë,ti ceceni i ores 19:11 salihun mbaje ne zemer por mos u mundo te na tregosh salihun qe ka 33 vjet qe vjen rrugeve te vendit dhe ne vecanti ne tirone,33 vjet qe cirret si nje idiot me licencen qe ramiz alia i dha per te bere keto qe ka bere ne keto vite vrasje plagosje kercenime djegje shkatarrim i prones publike,hyri me nje shtepi 80 meter katror me brek ne bythi dhe dje u largua me i pasur se e gjithe byroja politike ti vazhdo ha mut dhe mos harro shishen e shurres tja mbash.

  1. Shumë nga këtu akoma besojnë që më të vërtetë zgjedhjet ishin të rregullta.Nuk pati as një lloj ndërhyrje as nga shteti as nga bandat nuk i shpërnda as lekë as ndihma. Dhe policia i soll në mënyrë korrekte.Pra rilindja bëri garë të ndershme.Partia demokratike nuk ishte e ndarë. Berisha kishte emrin në fletën e votimit,kishte komisioner në çdo qendër votimi ,kishte dhe financimin për fushatën dhe kohë më të madhe televizive.E mbi të gjitha Edi Rama me sjelljen e tij ekzemplare si një udhëheqës që respekton dhe nderon kundërshtarin me fushatën e tij super europiane.

   1. po edhe nqs Rama ka ber manupulime, pse nuk lexon numrat e shifrat. Matematika nuk eshte opinion. Rama ne total ka marr me pak vota se ne zgjedhjet e fundit. Numrat treguan qe 200 mij demokrat refuzuan oferten Salike. A ka Salikja pergjegjesi per kete?

 6. I nderuar PROF DR. SALI BERISHA kam nje kerkesë modeste.
  Jepni doreheqjen ju personalisht se bashku me Z. KELLIÇI.
  Lereni ate popull shkerdhatë , ate popull dele , ate popull pa dinjitet t’i qihet nena.
  Lereni ate popull robqirë te vidhet deri ne palcë , te paguajë naften me te shtrenjte ne europë , te paguajë energjinë me te shtrenjte ne europë, te paguajë ujin më te shtrenjte ne europë.
  Lerini ata pensionistë qe me ate pension qe marrin nuk ju del as per ilaqe por e shtyjne muajin me lekët e femijeve qe jetojne neper europë dhe kercejne tallava.
  Lerini ata fshatarë te mjerë te ngordhin ne mjerimin e tyre qe me ate pako me ndihma apo 50 euro qe moren para zgjedhjeve te jetojne per kater vjet.
  Lereni ate popull legen te ngordhë ne mjerimin e tij.
  Keshtu e meriton.
  Vetem te ngordhë ne mjerimin e tijë.

  1. Petrit,

   ti vet nje arsye me teper qe PD eshte ne kete gjendje. Per ty populli eshte gabim, ndersa lideri tend, non-grata, ka te drejte. Sovrani foli qarte qe kancerin non-grata nuk do ta shiohe me me sy, ka 30 e ca vjet qe sillet si shtrig me nje grusht njerzish nga pas si puna tende. Enough is enough thote inglezi.

   Megjithate, ti je i verber se je besnik, militant i non-grates ti je njefare dumbabisti apo haxhiqamilisti i kohve te sotme qe nuk ju ndane ketij vendi. Ti je nje qimpeka qe s’ja ka dale ne jete.

   1. Petrit ( nese je njeri i zakonshem ,jo sufllaqexhinjte), ti thua se populli nuk eshte gabim.Por nese ky popull i zgjuar nuk e dashka kancerin nongrata qe ka 11 vjet vetem celesat e kashtes pse duhet te votonte ata qe po e rjepin kete vend ( kujto pastruesen qe gjeti 500 mije euro kesh tek sekretarja e ministrise) por vertet le te mos votonte nongraten por ta nxirnin voten e pa vlefshme apo ne Tirane le te votonin prograten ( Roland Bejkon) ose Arlind Qorin .Po eshte popull i “ zgjuar “

    1. Me falni per gabimin.komenti i mesiperm eshte pergjigje ndaj Nadir Mulles e jo Petritit.Ai ka te drejte ne ate qe thote

    2. I paemer 17/05/2023 te 05:05,

     Te respektoj si opozitar sepse jam i sigurte qe s’je militant i non-grates, ata jane antropologjikisht me pak te evoluar dhe nuk ia vlen te replikosh.

     Nuk eshte e vertet qe non-grata ka pasur celsat e kashtes, berishizmi eshte nje ideologji e mbrapshte qe ka shkaterruar ate pak perpjekje per demokraci ne albanistan. Pa te bere listen e gjate te demeve qe non-grata ka bere ne keto 30-vjet, por po te evidentoj demin me te fundit: e ka shkretuar PD-ne (opoziten) vetem per hallin e tij personal.

     Njerzit kane zgjedhur ramsin si te keqen me te vogel para damkes dhe kete e kane thene qartesisht. Po vazhdoi PD me justifikimin qe fajin e ka populli se ne jemi ne rregull, maksimumi brenda 5 vjetesh shuhet.

  2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Ke shumë të drejtë Petrit!

   Ky mut milet enverin e edvini meriton!

  3. Petrit – mos na bej poezi dhe per te qare do te bente mire Saliu te dilte ne pension politik dhe ta linte kete popull rahat. Mos ja qaj hallin popullit. Po na flet si komunist duke na thene qe pa udheheqesin legendary dhe ndricues nuk ka hajde ky popull. Eshte parodi kjo. Populli eshte i mencur dhe e dha verdiktin e vet kur i pyet. Shihemi perseri pas dy vjetesh.

 7. Uroj qe edhe i ashtequajturi “demokrat” me i fundit, (ne thonjeza sepse ju vetem demokrate nuk jeni. Ju jeni dicka midis komuniste wannabe dhe njerez me aftesi ndryshe), te kete kuptuar qe Sali Berisha eshte nje kokerr bytheqiri.

  😅✌️💜

 8. “Berisha nuk ka njohur dorëheqje edhe kur ishte në kushte normale. Të gjitha zgjedhjet që ka humbur ka thënë se i kanë vjedhur. Ajo që mendoj në këtë rast është fakti që Berisha s’e ka njohur dorëheqjen si institucion. Kur ka qenë jo në kushtet që ndodhet sot, ka thënë se vjedhjet i kanë vjedhur.

  Nuk ka pohuar kurrë i kam humbur. Kur i fiton, thotë i fitova dhe kur i humb thotë i vodhën. Qëllimi i tij nuk është për të mundur Ramën por për të mbijetuar në politikë.

  1. Nuk dha dorëheqjen doktori kur solli Bashën apo harrove?! Po ju sahanlëpirësit e kuq gënjeni ditën për diell.

   Asnjëherë s’do besoheni dhe gjithmonë do vidhni. Fytyra të poshtra!!

   1. po ca dorheqje dha o shokuuu? a keni mend ne kok apo jo. Berishes i than ik ky vuri kukull Lulin dhe kontrollonte nepermjet tij PD. Berisha nuk iku asnje dit nga PD, prandaj PD eshte ne kete gjendje. Po ku merrni vesh ju, ja hidhni fajin popullit qe refuzoi te votonte nje non-grata. Ju meritoni kete gjendje, nuk eshte populli qe duhet te ndjek si qorr partin, kjo ndodhte ne kohen e PPSH, eshte partia qe duhet te kuptoj e te lexoj me mir se cfar do populli. Gjith fushata u bazua ne faktin qe rama eshte bythqir, dakort keshtu eshte, po nuk than nje fjal pse keta jan me te mir se Rama dhe cfar ofrojn me shum se ai.

     1. Po se ka pushtetin o cop kari me zile, ka lek, pushtet , vende Pune e te gjitha ato qe thot Salikja. Pikerisht per kete fakt more loqe me syze dhe pa tru oppzita duhet te jet sa me shprsdhenese dhe e besueshme. Tani vjen opozita dhe u thot shqipeve votoni Like floririn. Ca me u then juve, ju o jeni idjota ose nuk doni. E kuptoj qe per militantet eshte e dhimbshme te iki Sala, po tani si cdo njeri edhe ai ka ciklin e vet dhe e ka mbyll dhe kjo duket ashiqare.

 9. Një pyetje për opozitarët e foltores dhe shtëpisë politike të Likes që ofruan autobuzin falas: Në BE, si në vende ku është autobuzi falas e po ashtu ku është me pagesë mund të shihni bashkiakë (apo ish), ministra (apo ish), ish kryeminitra apo ish presidentë që lëvizin me mjete transporti publik, personazhe të tillë që sigurisht mund t’i shihni edhe të pashoqëruar nga bodiguardë. Këtu në Shqipëri keni parë personazhe të tillë që lëvizin me transport publik bashkë me popullin? Cilin? Saliun? Metajn? Mona? Belindi? Ylli Manjani? Kush? Paloka? Po nga gazetarët e angazhuar e të paguar për t’i shërbyer foltores dhe Metës? Çim Peka? Adi Krasta? Sonila Meço? E kuptoni tani që ka një kastë politiko mediatike që është totalisht e distancuar nga populli dhe hallet e tij dhe as që e kanë idenë dhe as iu plas se çfarë do populli? Ata e kanë në terezi, marrin rroga milionerësh, kanë disa shtëpi ose vilë e makinë luksoze, kanë mbetur me idenë e popullit te kovat dhe legenat e tortës falas në ditën e pavarësisë. Kanë 30 vite që të gjithë palët, majtas e djathtas kanë ngritur një sistem ku nuk çan dot pa korrupsion, pa lëpirje bythe e servilizma ndaj politikës, pa hajdutllëqe. Ose kështu, ose kënaqu me thërrime asistence sociale, qepe gojën e jep votën kur të ketë votime, ose emigro. Prandaj Belindi doli me lëmoshën e biletës falas, se në bazë të kësaj logjike duhet të kishe uri edhe për lëmoshë. Por e morrën përgjigjen. Pjesa gri nuk pranon lëmoshë, edhe sikur të jetë jo mirë ekonomikisht. Po qe për thërrime e për varfëri më mirë komunizmi. Pluralizmi nuk duhet të jetë qëllim i dy bandave që shqyejnë pasuritë kombëtare dhe lënë popullin të urritur në mjerim. Pra, nuk është se ky popull do diktaturë dhe komunizëm, por këtë mjerim, qepje goje , poshtërrim, dhe papunësi nuk e kanë parë as në komunizëm. Prandaj sa më shumë të vazhdohet me këtë mendësi, aq më shumë njerëzit do thonë që ishin më mirë kur qenë më keq në komunizëm. Dhe kryesisht të djathtët gjithmonë e më shumë nuk do votojnë, do shpopullohen. Atëhetë kush do ngelet në këtë vend? Lepe peqasit, të kënaqurit me thërrime, komunistët e rilindur mavi që votojnë që në pikë të sabahut dhe mbajnë shënim kush votoi, kush nuk votoi, dhe si votuan të njohurit e tyre.

  1. Me erdhi shume keq qe ne emrat e permendur nuk gjeta emrin e te ndriturit te Klanit koke thumbin B FEuziu !!!!!

 10. Humbësit më të mëdhenj të zgjedhjeve të 14 majit duket se janë dy ish-kryeministrat dhe ish-presidentët, Sali Berisha dhe Ilir Meta, të cilët krijuan koalicionin Bashkë Fitojmë, pasi Berisha u përzu nga partia e tij nga pasardhësi dhe ish-benjamini Lulzim Basha për shkak se u shpall non grata nga Shtetet e Bashkuara si politikan i përfshirë në korrupsion madhor.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o kar ti dhe unë jemi humbësit e vërtetë, por ti je kaq debil sa është kot edhe me të sha o idiot

   1. Tani ti loqe sapo shave, kjo te ka ngel. Se kush eshte idjoti kete o e tregoj koha. Un timen e thash, me Salike demokratet do jen ne argjerim te perjetshem. Ti vazhdo ha barin dhe karin se nuk e paske problem, mjafton per ty dhe ca te tjer si ty qe baba te mbaj fort kolltukun. Ti do vazhdosh do komentosh lajme e komente te te tjereve ne frustrimin tend infinit. Njerezit qe nuk mesojn nga ajo qe ndodh jan te destinuar te deshtojn gjithmon. Ti vazhdo bertit baba, baba, sorrosi, mcgonial kimi e qimi.

 11. Tani Sali Berisha është një I varur me litar në qafë në mes të sheshit. Dhe pranë një të vdekuri, hienat janë qeniet më të neveritshme.
  Grida I plotëson të gjitha kriteret për të qenë e tillë. Pro më parë duhet të sigurohet se ujku plak ka vdekur. Pastaj të afrohet të kafshoj ndonjë kockë. Se mund ta pësoj dhe më keq.

 12. aty nuk puth më Sali Berisha, e natyrisht asnjëherë Ilir Meta. Sa për godinën e SHQUP, asaj ndërtese ku ka janë përcjellë në mënyrë funebre shumë udhëheqës komunist, ka gjasa të ketë sërish këtë funksion. Pasi prej 2013-s ajo nuk u bë asnjëherë një seli opozite, por një fole e intrigave për të mbajtur me zor në pushtet Sali Berishën.

 13. Lukunia zagare e ketyre bijeve te bushtres komuniste,qe te kamufluar e ne menyre stigmatike vetem shpifin, sulmojne e degjenerojne figuren eBerishes, ne qelli.et e fshehura e tinezare ne sfumatjen e demokracise, e mposhtjen e PDse qe te arrinin deri ketu.k.Keta monstra komentuesish, hiqen si ideologe, luftetare te partise se tyre qe sot eshte koke e kembe nga ishet, mbeturinat e kuqaleve, e veshur me stanin e kulisheve , pjellen e tyre. Keta pra na qenkan sot ata qe po drejtojne e po na cojne drejt rruges gjoja demokratike, keta qe emerin e partise e nderruan breda tre oresh, por vesin, amanetin e ish kodosheve te betuar kondra imperializmit ia kane lene ketyre bira kurve , qe anti komunistet sot po na i bejne anti Amerikane, e veteluajne rrolin e pararojes duke mos patur as me te voglin kontribut, por vetem mashtrim. Si do qe ju hijena injoroniPDne, e liderin e saj, pavaresisht prapaskenave ko.prometuese te mashtruesit tuaj e organizates soriste ne pushtet, qe komprometoi funksionare te larte ne Amerike,ia arriten qellimit per te shtremberuar te vertetat ju, e te gjithe sera tuaj kurre nuk ka per te arritur sukseset nderkombetare te PDSe e liderit te saj. Pushteti monist qe keni ndertuar ju xo ju haje koken apo do hani kokat tuaja. Lakres rilindase do i rripen fletet, i rreshqituri lider po pret pergjigjen nga gjyqi ne SH, B, A, ajo mesele nuk ka mbaruar. Kujdes se pas gjithe kesaj kenaqesie te vjedhur, ju ze kolera e te gjitha do i vidhni nga goja. Nga qe gen skeni, kurriz, jo e jo, lemshin e tradhetine qe i keni bere demokracise qe na e shitni se po perparo ni , genjeni vehten ,vjen nje dite qe tutoret politike e pesojne ashtu si historia na ka mesuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *