• |
ide | kryesore

Kutia e fundit, Erion Veliaj mbi 58 mijë vota se Këlliçi

Lajme, Të fundit

Erion Veliaj, ka siguruar edhe mandatin e tretë në krye të bashkisë më të madhe në vend ka marr mbi 58 mijë vota se Belind Këlliçi i “Bashkë Fitojmë”.


Veliaj numëron 158.538 vota ndërsa Këlliçi 100.249. Pas tyre kandidati më i votuar është Arlind Qorri nga Lëvizja Bashkë dhe Roland Bejko i cili ka siguruar 12 374 vota.


Marko Dajti numëron 2807 vota në total, ndërsa Lajla Përnaska 2104 vota.12 Comments

  1. i thane: mjaft me shko ne shtepi se je 80 vjec ne ler te ecim perpara. Te shohim cdo te bejne demokratet a do ta nxjerrin me shqelma nga zyra qe ka pushtuar me dhune nga banda e Muli horrit dhe Sali Lushes dhe te pastrojne pdn nga figura te neveritura si Paloqja, Spaho qurramani, neonazisti Aleksander Biberaj, Muli kryegangsteri, djali i spiunit Rustem Gjata ,Clirim gjata, Tritan prasi, Tomorr Alikoti, Vokshi gerdalla dhe tua lene partine te rinjve.cfare i bene dyshja spiune salih metaj ketij dhendri majtas e derguan ne kosh te plehrave

    1. Po kari po, e kan fajin shqiptaret jo ju deshtaket me ne krye mveturinat e komunizmit dhe spiunat. Vazdhoni bijini fyellit ne nje vrime ju se do fitoni.

  2. PD (Sala) mendon se e ka te drejte legjitime pushtetin, dhe se per inat te Veliajt, qytetarët e Tiranës do te votojne cdo kandidat qe nxjerrin ato.
    Ne primaret e Tiranes u duk qarte qe qytetaret preferonin Alimemetin, ndersa Sala i imponoi Kellicin, nje kopje te shëmtuar te Lali Erit, i cili talli bythen me inteligjencen e qytetareve duke ofruar autobuz falas. A thua se i kemi zgjidhur te gjitha problemet e tjera dhe ka ngel halli te autobuzi.

  3. Te rithemelohet PD me fgura te pastra si Alimehmeti. Te zhduken perfundimisht nga qarkullimi Berisha, Noka, Tritani i Preshit, Spaho, Paloka, Vokshi e gjithe sa jane qe nuk marrin vota. Zhdukni nga partia figurat si Mediu, Dule e parazite qe marrin votat e PD dhe tallin karin 4 vjet. Te shkrihet LSI e Monalikes.

    Belos mos ia qani hallin se ka vjehrrin me pozite. Do hapi ndonje biznes e do eci cuni. E mori vesh qe politika nuk eshte zanat per te.

  4. Ore seriozisht shikoja komisioner per Foltoren te njejtat fytyra te degjeneruara ish shiksa, njerez qe vazhdojne thyjne xhama, qe kacavirren neper godina qe kane 30 vjet qe bejne po te njejtat gjera……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *