• |
ide | kryesore

Veliaj: Ky është mandati im i fundit në Bashkinë e Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë një deklaratë interesante mbrëmjen e së martës në ekranin e TCH. Ai ka konfirmuar se ky do të jetë mandati i fundit i tij në bashkinë e Tiranës. Kryeministri Rama ka caktuar si rregull që një person të qëndrojë vetëm 3 mandate, por nuk është se i ka qëndruar me kaq rigorozitet këtij rregulli. Edhe vetë Veliaj duket se e ka paralajmëruar shumë herët se nuk do të kërkojë një tjetër mandat.


“Ky është mandati im i fundit në bashkinë e Tiranës. Do e lë shenja. Bashkia e re do të jetë tek Bulevardi i ri. Presim vendim i gjykatës për kopshtin botanik, shkollat i kemi në proces, do të marrim një vendim për vendosjen dizajnin e Gjykatës së Lartë, kemi dy grupe finaliste” – tha Veliaj.


Ai siguroi një mandat të tretë në bashkinë Tiranë nga zgjedhjet vendore të mbajtura më 14 maj. Në 1.118 qendrat e votimit në Tiranë 158 688 vota shkuan për Erion Veliajn, ndërsa 100 351 vota për Belind Këlliçin. Fitorja e Veliajt është me një diferencë prej 58 337 të cilën nuk e ka pasur asnjë kandidat në 8 zgjedhjet e shkuara për pushtetin vendor në kryeqytet. ©LAPSI.al11 Comments

 1. Tashme rruga eshte e hapur per nje Opozite te Re.

  Gjithsesi Erjoni nuk duhet te beje gabimin… e fjala vjen… e te gjithe atyre persinazheve VIP qe ikin nga Top Channel-i duke menduar se jane te famshem e te zote mjaftueshem dhe do bejne prokopi edhe jashte ekosistemit te ketij televizioni… per te rizbuluar qe jane Askushi.

 2. Ky eshte i peshtire. Por qe peshtirosja eshte midea e shumices se qytetarve te Tiranes, nuk ka rruge as e zotit e as e dreqit qe u ben derman.

 3. TE RROJE PARTIA, DESH ME THANE.Do vazhdojne mashtrimet, kllounatat, abuzimet, vjedhjet e prape do na shitet si dashamires, i urte, skuthi. Spaku ku eshte xhanem, a punon, per detyrat apo per urdherat.ky duhej te dilte para drejtesise, na del me grusht para partise. Ja pra se kujt i kane besuar prape nji ujku qe te ruaji delet. Bravo i qofte atyre qe votojne rrenen e mashtrimin. Mbase nostalgjia e pushtetit te komunisteve hoxhiste u yshtet ne trashegimtaret zuzare qe kane pushtetin.

 4. Erjon Veliaj do te jete kryeministri i ardhshem i Shqiperise Maloket e Salih Berishes le te plasin nga inati

  1. Velua eshte nje limon i shtrrydhur nje leter bythe qe rama e perdor dhe e flak sa here dhe si ti doje trapi. Nje lejfen qe leh dhe llap pa hesap se ashtu i don bytha Rames. KAQ..

 5. Ka filluar e shperthyer era me e keqe ndonje here e gjerizit rilindas, shtimi i larvave qe sot jane krimba, neser behen gjarperinj e shfaqen ne komentI PA EMER, perpara se te ofendosh ore biri kurvit kuq 500,000 votues, shihu ne pasqyre, ne ske shko te komshiu, dashnori gruas, motres, apo dhe mamase po shihu mire se ne cspecie je .Sot te ushqen banda e krimi, vete mbase je patronazhist injorant i zbritur ne Tirane, e na hiqeshme fjale se ide,rrace e besim je nul, xero fare per rrespektin njerezor.Ju keshtu lindet, e mesa duket keshtu edhe do vdisni, qenka e veshtire transformimi tuaj ne jeten demokratike, ne nje shoqeri te lire. MJER KY POPULL.

  1. E keni vene re qe mavite jane te shqetesuar per opoziten. Dhe duan opozite te re me
   Ali beun qe ja dhana vulen dhe i eshte zhdukur fare, nuk del.. Sa dashamires te opozites jane! Pse nuk perkojne te iki Aliu meqe i katerti ne rradhe? Apo te ikin te dy, Sala dhe Aliu?

   1. Humbësit më të mëdhenj të zgjedhjeve të 14 majit duket se janë dy ish-kryeministrat dhe ish-presidentët, Sali Berisha dhe Ilir Meta, të cilët krijuan koalicionin Bashkë Fitojmë, pasi Berisha u përzu nga partia e tij nga pasardhësi dhe ish-benjamini Lulzim Basha për shkak se u shpall non grata nga Shtetet e Bashkuara si politikan i përfshirë në korrupsion madhor.Ti kari salihut rri me salihun e liken dhe shko mbaji shishen e shurres tani

 6. Ja edhe këtë herë , u përsërit avazi i Mukës se “fajin e ka Saliu”, ndonëse dolën më vete, me vulën në xhep, por nuk i llogaritën votuesit.

  Pra, demokracia në Shqipëri paska vetëm një “armik”, i cili qenka shkaku i varfërimit e largimit masiv të shqiptarëve, korrupsionit të lartë qeveritar, krimit të organizuar që ka futur duar e këmbë në cdo hallkë të pushtetit, e deri tek afera McGonigall!!!

  A ka vërtetë njerëz normalë që mund të besojnë se narrativa e dalë boje, e përdorur edhe pas zgjedhjeve mund të mbulojë të vërtetën ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *