• |

Video/ “Të heq kokën”, Torres kërcënon Arbeloa dhe përjashtohet: evitohet rrahja në Real Madrid-Atletico

Arbeloa

Në Valdebebas ndeshja mes Real Madrid Juvenil A dhe Atletico Madrid Juvenil A, për kthimin e çerekfinaleve të kampionatit spanjoll Primavera u shenjua nga një incident. Sfida përfundoi me fitoren 4-2 të Blancos në kohën shtesë. Një ndeshje spektakolare, si çdo derbi madrilen pavarësisht kategorisë. Gjatë ndeshjes, ajo që tërhoqi vëmendjen ishte përplasja mes dy trajnerëve Fernando Torres dhe Alvaro Arbeloa.

Ndeshja u zhbllokua me epërsinë e Atletico në minutën e 14′, që shkoi 0-2 në minutën e 35′. Nga këtu nisën protestat e pankinës së Torres. Ish-sulmuesi në disa raste i ankohet arbitrit për disa faulle të supozuara të pa sinjalizuara në favor të colchoneros.
Në rrethanat në fjalë ka ardhur edhe përgjigja e Arbeloa, protagonist i një përplasje të ashpër verbale me pankinën e Atletico. Më pas, në pjesën e dytë, rikthimi i Real Madrid, që kulmoi me golin e barazimit në minutën e 95′. Pas këtij episodi u regjistruan shkëndija mes dy trajnerëve dhe ish-shokëve të skuadrës (në kombëtaren spanjolle dhe Liverpool).

Pas një sërë ofendimesh reciproke, me Torres, i cili sipas asaj që doli, i kishte thënë Arbeloa, “Të heq kokën”, trajneri i blancos iu afrua atij colchoneros. Torres shtyu kolegu duke marrë menjëherë përjashtimin. Një rrahje e evituar pikërisht në fund dhe fatmirësisht u shmang falë ndërhyrjes në kohë të anëtarëve të dy stafeve.

@relevo_deportes La #bronca entre #FernandoTorres y #ÁlvaroArbeloa. #tiktokdeportes #tiktokfootballacademy #juvenil #atleti #arbeloa #torres ♬ sonido original – Relevo