• |
ide | kryesore

Britney Spears, e traumatizuar nga turnetë

Paparazzi, Slider

Muzika është ende “krenaria dhe gëzimi” i Britney Spears, por ajo nuk do të dalë në turne së shpejti, tha një burim për Page Six.


“Britney ka trauma nga turneu,” u shpreh burimi i brendshëm. “Për kaq shumë vite, asaj iu dorëzuan itinerare rraskapitëse dhe e detyruan të performonte – madje edhe para konservatorit të saj.”


“Pika e thyerjes së artistes erdhi në vitin 2018”, sipas burimit, “kur rezidenca e saj në Las Vegas përfundoi më në fund, por më pas ekipi i saj vendosi ta kthejë atë në një turne ndërkombëtar” me mbi 30 koncerte në të gjithë SHBA dhe Evropë.“Ajo kishte dëshpërimisht nevojë për një pushim pas katër vitesh në Vegas dhe nuk e mori një të tillë. Dhe pastaj ata patën guximin të rezervonin një rezidencë të dytë në Vegas menjëherë më pas “.

Dalja e parë e Spears Sin City, “Britney: Piece of Me”, fitoi 137.7 milionë dollarë nga 248 shfaqje midis 2013 dhe 2017. Sidoqoftë, rezidenca e dytë e fitueses së Grammy, “Britney: Domination”, nuk arriti kurrë në skenë, pasi babai i saj, Jamie Spears, e dërgoi atë në një institucion të shëndetit mendor disa javë përpara datës së planifikuar të nisjes në 2019.

Dy vjet më vonë, Britney tha në gjykatë të hapur se babai dhe menaxherët e saj “duhet të jenë në burg” sepse luajtën “një rol të madh në ndëshkimin” e saj kur ajo “i tha jo” shfaqjeve. Një gjykatës në Los Angeles i dha fund konservatores së këngëtares “Toxic” në vitin 2021, duke i dhënë kontrollin e çështjeve të saj personale, mjekësore dhe financiare për herë të parë në 13 vjet.

Që atëherë, Britney ka nënshkruar një marrëveshje prej 15 milionë dollarësh për një kujtim të ardhshëm, u martua me Sam Asghari dhe publikoi një duet me Elton John, “Hold Me Closer”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *