• |
ide | kryesore

Humbja e thellë në zgjedhje, Meta një orë në zyrë me Berishën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Olsi

Tre ditë pas zgjedhjeve lokale që prodhuan një disfatë të thellë për opozitën përballë kandidatëve të partisë në pushtet, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike.


Meta ka zhvilluar për 60 minuta një takim kokë më kokë me aleatin e tij në drejtimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, ish kryeministrin Sali Berisha.


Tashmë pritet edhe një fjalë për media e kreut të PL, Ilir Meta për të qartësuar hapat e radhës së opozitës pas daljes së rezultateve për zgjedhjet lokale.

Deri më tani në reagimet e tyre publike, Berisha dhe Meta kanë akuzuar Partinë Socialiste dhe kreun e saj, Edi Rama për blerje të votave, si dhe manipulim të procesit të votimit elektronik.13 Comments

 1. Po mendojn strategjin qe do ndjekin per te mbajtur kolltuket e vet. Do thon nuk njofim zgjedhjet se na i vodhi Rama dhe fajin e ka Rama qe na vodhi dhe poulli qe nuk na voton. Keta nuk kan asnje faj e asnje pergjegjesi.

 2. Humbja ishte per demokratet. Jo per keta.
  Keta po e festojn. E po tallin bolet.
  Ne terezi e kan. Lek kan me bollek, sa per 20 breza.

 3. sot doli Qim Peka dhe tha Saliu fitoi se mundi Alibashen. Me nje fjal e tregoi qellimin e Saliut, te mbaj kolltukun, ci qi ropt se la demokratet rrugeve. Tall karin Saliu me demokratet, se shqiptaret ja treguan vendin.

 4. Po ca reflektimi do prisni nga Sala aman. Ky nxorri Qim Peken te thot qe fituam, u be si Basha qe sa her humbte thoshte tani fillon beteja e vertet. varikarin. shkurn Qim Peka qe vetem Sala mund ta mposht Edi Ramen, keta sikur i kan syt dhe mendjen ne byth. nejse, keta e bejn per interesa, Sala per te mbajt peng PD dhe ti shpetoj ndeshkueshmeris, Qim Peka per te vazhduar te perfitoj nga pasurit marramendese te Sales me familje. Po demokratet thuaj, vk.

  1. u tmerrua Rama nga Sala thoshte Qim Peka. Sesi mund te tmerrohet Rama qe i kapi te gjitha vetem Sala me Qim Peken e kuptojn. Sali, kerkoji falje Bashes dhe hap krahun, boll eshte boll. Politika nuk eshte tifozllik, ti Sali i ke miliardat po demokratet e thjesht nuk kan hallin tend kan hallet e tyre. Se kan luksin qe te rin ne opozit te perjetshme se ti nuk do te leshosh kolltukun.

   1. portali i familjes Berisha ka botuar një editorial, sikur Berisha ka fituar, jo ka humbur, siç bënin mediat në Korene e Veriut, kur vendi i tyre luante në Botëror përballë Brazilit, dhe ato jepnin lajme sikur Kombëtarja e tyre kishte fituar, ndërkohë që kishte humbur.

 5. Sala duhet te hap syt e ta pranoj se aleanca me Like lforirin merziti shum demokrat. Po Sales nuk i interesojn demokratet po vetem bytha dhe familja e vet, demokratet i beri mish per top per interesa personale. Demokatet sduhet ta humbasin shancin e fundit per te mbajt gjall PD, duhet ti kerkojn largimin Sales dhe te kerkojn rikthimin e te gjitheve e ti len menjan akuzat per shitje apo blerje. Politika keshtu eshte, pse ishte Like floriri me i mir sesa demokratet qe nuk e mendonin si Sala? Ky eshte shanci i fundit, ne te kundert Sala e mori me vete ne varr PD.

 6. Saliu nuk ta leshoje derisa Basha, Alibeaj, Gjekmarkaj, Acka, etj qe i mbeshtesin te zhduken nga politika sepse nuk kane votues per te qene deputete! Dhe Belindi u zhduk me lezet nga PD. Keshtu qe Kokalari duhet te jesh e kenaqur..

 7. Do beje sikur do hape krahun Berisha duke zgjedhur kukullen e rastit, pas derdellitjeve te rastit me termat “na vodhen”, “narko-shteti” “populli ndikohet”. Te shohim si do e kete emrin marioneta e rradhes nese do zgjedhe kete strategji.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O kar me pagë minimale 35000 lekë.

   Ti mund të jesh i kënaqir se në 5 ditë punë i bën a nuk i bën 4 orë punë efektive, por ata që janë të aftë dhe të zotët në profesionin e tyre kurrë nuk do ta votonin rrilindjen, sepse vlera e pagës sot është më e ulët se kur e mori pushtetin sekti hajdut i rilindjes/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *