• |
ide | kryesore

PS fiton shumicën e mandateve për këshilltarë në Bashkinë e Shijakut

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste fiton edhe shumicën e mandateve për anëtarët e Këshillit Bashkiak në Shijak. Nga votat e numëruara, Partia Socialiste ka fituar 12 mantade, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 4 mandate, Partia Demokratike 4 mandate.


Po ashtu, PAASH ka marrë 1 mandat në Këshillin Bashkiak, po ashtu edhe PSD dhe PDIU.


Ndërkohë, Elton Arbana është rikonfirmuar sërish në krye të Bashkisë së Shijakut, duke marrë kështu edhe shumicën e këshilltarëve në institucionin e drejtuar prej tij.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *