• |
ide | kryesore

PS kryeson në 55 këshilla bashkiakë, PSD maxhorancë në 3

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas rezultateve paraprake, Partia Socialiste po fiton edhe shumicën dërrmuese të këshillave bashkiakë për të cilët u votua në 14 maj. Shifrat zyrtare të KQZ-së tregojnë se PS-ja kryeson në 55 bashki të vendit. Nga 12 bashki qendër qarku, PS-ja fiton në 10 prej tyre. Ndërkohë në Kukës nga deri tani janë me mandate të barabarta (me 4) PS, PAA, dhe PSD.


Në Pukë, Vau i Dejës dhe Malësi e madhe, kryeson Partia Social Demokrate.
5 Comments

  1. Nashti, qe opozita ne derexhene e vet, dihet. Por te merremi pak me keta te pushtat e pushtetit absolut. Ne cilin shtet nje KM deklaron e kercenon se nuk do kete fonde per bashkite e fituara nga opozita?
    Ne cilin shtet nje KM ben thirrje qytetareve te mos votojne? Dhe ne cilin shtet qytetaret nuk reagojne? Shkodra me votot e nje delikuenti non grata u zaptua. Edhe sikur KM I paster si qelibari donte tu hiqte shqiptareve Salin, keto forma antikushtetuese jane forma diktati te nje partie shtet.

    1. Mire e ke ti o zoteri, po kujt i thua, ketu per te gjitha fajin e ka opozita … popull dele qe shitet e blihet, pa dinjitet. Sic eshte vete, ashtu eshte edhe ai qe i udheheq, neveri.

  2. Humbësit më të mëdhenj të zgjedhjeve të 14 majit duket se janë dy ish-kryeministrat dhe ish-presidentët, Sali Berisha dhe Ilir Meta, të cilët krijuan koalicionin Bashkë Fitojmë, pasi Berisha u përzu nga partia e tij nga pasardhësi dhe ish-benjamini Lulzim Basha për shkak se u shpall non grata nga Shtetet e Bashkuara si politikan i përfshirë në korrupsion madhor.Salih tu shofte familja per kete qe i beri opozites ne shqiperi e ka shkatarruar deri ne themel

  3. Patronazhist mavi bashkohuni! Opozita eshte ne hall! Sic i thate vulen Ali beut jepini dhe te ardhmen e PD. Palaçolleku nuk ka kufi! Por pse nuk del kush te thote te ikin te dy, Sala dhe Ali Beu? Pastaj mallkimet jane per shtriganë pa tru.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *