• |
ide | kryesore

The Weeknd reagon ndaj kritikave për serialin e tij

Paparazzi, Slider

The Weeknd po flet kundër kritikave rreth serialit të tij të ardhshëm HBO Max, The Idol, duke trajtuar ndryshimet krijuese dhe një raport  që pretendon se prodhimi kishte “dalë në mënyrë të egër, të neveritshme nga binarët”.


Sipas vlerësimit të tij, The Weeknd — emri i të cilit është Abel Tesfaye  thotë se ai e interpretoi nëntekstin e raportit si “Këta janë përdh*nues që përpiqen të bëjnë një fantazi përdh*nimi”.


Në kohën kur akuzat u publikuan për herë të parë, Tesfaye u përgjigj duke shpërndarë një klip nga shfaqja në të cilën personazhi i tij e konsideron Rolling Stone “të parëndësishme”. “Mendova se artikulli ishte qesharak”, tha Tesfaye për Vanity Fair. “Doja t’i jepja një përgjigje qesharake. Hollywood-i është një vend i errët. Kjo krijon një art të madh.”

Ekspozimi i Rolling Stone u pasua nga një raport nga Deadline në prill, duke cituar burime që pretenduan se artisti mendonte se shfaqja po anonte shumë në një “perspektivë femërore” në krye të drejtoreshës së saj origjinale, Amy Seimetz. Bashkë-krijuesi i Tesfaye’s Idol, Sam Levison i Euphoria, drejtoi një version të rinovuar.

“Shfaqjet rixhirohen çdo ditë,” u shpreh ai, duke vënë në dukje se “në të vërtetë i pëlqente vërtet të punonte me Amy”. Ai fajëson konfliktet e planifikimit dhe afatet kohore të prodhimit, së bashku me dëshirën për të mos nxituar shfaqjen e tij të parë, si fajtorët pas një rishikimi krijues.

Tesfaye luan Tedros, një pronar klubi nate dhe një udhëheqës kulti, i cili drejton  karrierën e personazhit Lily-Rose Depp, Jocelyn. Përveç dyshes, kasti përfshin Suzanna Son, Troye Sivan, Moses Sumney, Jane Adams, Dan Levy, Jennie Ruby Jane, Eli Roth, Rachel Sennot, Hari Nef, Da’Vine Joy Randolph, Mike Dean dhe Jennie Kim. The Idol do të shfaqet premierë në Festivalin e Filmit në Kanë dhe fillon më 4 qershor.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *