• |
ide | kryesore

Lufta në Ukrainë/ Autoritetet u kërkojnë banorëve të qëndrojnë në strehimore

Lajme, Të fundit
Napoli

Sërish shpërthime gjatë natës në Kiev! Pas mesnatës një alarm për sulme ajrore ra në të gjithë rajonin e Kievit dhe në Chernihiv.


Shefi i zyrës së presidentit, Andriy Yermak, u ka kërkuar qytetarëve që të mos e anashkalojnë rrezikun.


“Mbrojtja ajrore po vepron rreth hapësirës ajrore të Kievit. Qëndroni në strehimore deri në fund të sulmit!”, paralajmëruan autoritetet.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *