• |
ide | kryesore

Luizi, “të dielën u martova, të hënën te rilindja shkova”

-Instant, Kryesore, Lajme
luizi rama

Në komunizëm ka pasur një shprehje të cilën më pas shkodranët e shfrytëzuan si një burim të pashtershëm barcoletash: “Të dielën u martova, të hënën në punë shkova”. Të njëjtën devizë regjimi i ri po e përdor ndaj Luizit të Big Brother të cilin nuk po e lë të shijojë as muajin e tij të mjaltit me Kiarën.


Ende pa dalë nga shtëpia e vëllait të madh, Erion Veliaj e përdori për fushatë duke u bërë kurorëzuesi live i martesës së çiftit, një javë përpara se të votohej për bashkinë e kryeqytetit.


Martesa e Luizit dhe Kiarës nga Erion Veliaj

Këtu u krijua paradoksi i parë: njeriu që po po vinte unazën në gisht në Tiranë, gjendjen civile e kishte në Shkodër dhe do të votonte aty për rilindjen. Pra Luiz Ejlli ishte planifikuar të përdorej njëkohësisht si trofe elektorale në dy qytete.

Kështu ndodhi realisht. Sapo u çlirua nga shtëpia ku hyri si beqar dhe doli çift, fituesi i BB u katapultua në fushatën e qytetit verior. Ai shkoi në fushatë në takim me të rinj një Shkodër nga u shpërnda një video dhe një foto ku Luizi mbështeste Benet Becin.

VIDEO/ Luiz Ejlli fushatë krah Benet Becit në mes të shkodranëve: Do t'ju ndihmojë me të gjitha mundësitë që ka - Shqiptarja.com

Ne fushate me Benet Becin

“Lart e më lart. Është njeri i mirë, më besoni se dhe juve do t’ju ndihmojë me të gjitha mundësitë që ka” tha ai në mitingun e rilindjes. Në instagramin e tij të super populluar, i njohuri si fans i Berishës, botoi edhe një foto përkrah kandidatit socialist.

 

Postim ne instagram me Becin

Sikurse ka rrëfyer vetë këngëtari nuk shpëtoi dot nga angazhimet me PS as ditën e zgjedhjevje në 14 maj. Ai ndodhej për një koncert në Gjakovë por u desh të vinte të votonte pro pushtetit. “Të shtunën isha për koncert deri në 3 30 të mëngjesit- ka rrëfyer vetë ai-. Deri në orën 5 00 zgjati seanca e fotove. Pastaj u nisa urgjent për në Shkodër. Erdha votova këtu dhe menjëherë mora makinën se të dielën kish sërish koncert në Gjakovë’.  Nuk kaluan as pak ditë nga mbyllja e zgjedhjeve dhe fituesin e Big Brother e njoftojnë se i duhet Edi Ramës për të regjistruar podcastin e përjavshëm së bashku me kryebashkiakun e sapozgjeddhur Benet Beci. “Kisha një angazhim tjetër por e anullova-tregoi ai gjatë bisedës me kryeministrin-. Dhe kur më pyeti ai që më priste i thashë: më beso se kam një gjë shumë më të rëndësishme”.

Përmbysja e Shkodrës e rrëfyer përmes portretit të Benet Becit 

Natyrisht aty nuk qe ftuar për qokë, por për të përsëritur  mesazhin e parapërgatitur nga makineria propagandistike. Kush e ka dëgjuar bisedën e Ramës në turin e falenderimeve në Shkodër, në teatrin Migjeni, refreni i i fjalimit të tij ishte se qytetarët këtë herë nuk votuan me zemërn që e kanë nga PD-ja por me arsye dhe me mendje se PS do bëjë më mirë për qytetin. Pikërisht të njëjtën frazë të mësuar përmendësh përsërit edhe Luizi me gojën e tij, si diçka që i del spontanisht. Ky qe dhe titurlli që i vunë raportimit të podcastit mediat e rilindjes.

Opinion / Luizi, (anti) heroi i kohës sonë

Kur mbaroi Big Brothër, çiftit të sapomartuar iu tha se i kishin dhuruar pushime për në Antalia, Bodrum apo edhe Maldive. Deri tani Luizi është parë vetëm në aktivitetet e rilindjes. Dhe e bukura është se Rama e mbylli bisedën mes tyre me një fjali shumë ironike: “tani jetë të lumtur me bashkëshorten”.

©Lapsi.al

 

 

 

 


43 Comments

 1. luiz bixhozxhiu qe do kurohej ne bergamo prap me borxhe do perfundoje… bashke me ate bucen Kiaren qe s ka lene gango dhe lapanjoz pa e qir (perfshir dhe cunin e nar Kokes)

  1. Ee, por kur u thosha që në janar e shkurt, mos votoni Luizin për të qëndruar në Big Bradhër?
   Atje të gjithë ishin të majtë, edhe Luizi, Kiara, Olta po e po, Kristi, i padiskutueshëm, Qetsori , i deklaruar.
   Aty vetëm Dea Mishel ishte e djathtë.
   Ju thosha, votoni Dean. Ju thoshit, Luizi osht mbret, është Luan.
   Na tani, jua futi Luani.
   Megjithëse mirë e bëri. Shkodra nuk ka çfarë humbet.

  2. Ju të gjithë që u përfshite në dallidine e B,B, (budallallëkun shqiptar), fuck yourself and save your money.

 2. Hahah te Rama do e ket prit dashnori grus kte – cuni Narit

  Gruja kti shkonte deri ne Santorini me cunin e Narit e qihej per nje cant 2mij euro

 3. NGRENI. NIVELIN. O SHQIPTARE. MOS U MARROSNI NGA KETO MATRAPAZE. ME ZERO. KARAKTER!! thotë:

  Qe ne shqipetaret SHITEMI KJO NUK DISKUTOHET PO ASHTU DHE KY LUIZ EJLI QE MUA ME DUKE T NJE MASHTRUES QE SHQIPTARET JANE TERBUAR PAS TIJ! KU I. GJENI. VLERAT TEK KY NJERI. XHANEM??ZERO VLERA. DHE. ME SHUME KY PROGRAM ESHTE MESE I NEVERITSHEM. DHE I SHPIFUR. LUIZ.I. ESHTE. NJE. MATRAPAZ ORDINER. DHE. SHKOI TEK. ORDINERET. PIKE. MOS I JEPNI VLERA. NJE NJERIU ME INTELIGJENCE POSHTE NORMALES. MATRAPAZ. PO !!

 4. Luizi tani presim te futet te Vultorja – opozita re

  Gjithmone pasi te ket sheruar kancerin ne Bergammooo

  AA poo se dhe Agron Cela me than esht semur, ishalla s e ka te gjat, e fshift kanceri sa me shpejt, i dalshin metastazat ti bien ne toke

 5. bej dhe nje keng fushate me donald veshajn

  ne sfond vini ulerimat e bora zemanit nga sextape me atdhe zhgarravinen

 6. Ore ky benet beci mos i ka thith karin Luizit kur e ka marr te Keshi se duket ai qe anon ndryshe hahahah po kur dilte me tuta si thithlope shkodra pozitive thote kari

 7. Tani si shperblim per fitoren Partia ve ne dispozicion Kiara luaneshen ta qije kush te doje

  Moziku ka ngel i knaqur nga sherbimi

 8. Pash nje lop me syze qe po qihej me nje dem ,, muu duk fiks si Benet Beci, po kishte qen Meridiani i big brother

  1. Të degjeneruarit, njerëzit pa vlera e pa Ideal që ideal kanë antivlerat gjithmonë e gjejnë muhabetin.Si mund të afrohej me Berishën ky e pse e quante veten “demokrat”porse pazarxhik vetëm është. Dhe gjeti kopjen e tij Ramën.Dhe dikush këtu poston që e la vajza e Jozefinës, por natyrisht sepse s’kishte se si të ndodhte ndryshe duke ditur nga çar familje e prejardhjen.

 9. Shqiptarët e kanë të qartë se shkaku i përçarjes së opozitës është Sali Berisha, sikundër aleanca e tij me Ilir Metën ka prodhuar këshilltarë të LSI me votat e demokratëve në çdo këshill bashkiak. Bashkëpunimi i Sali Berishës dhe Ilir Metës në kurriz të demokratëve dhe shqiptarëve është një nga arsyet pse pati refuzim masiv në 14 maj dhe që e mban në këmbë regjimin,shkerdhatat spiunet cecenet hajdutet intelektualet funksional bytheqirat lepirsit e bythes se salihut e likes shpellkaret e salihut qe shkerdhajne nenat e motrat e tyre me urdher te salihut mblidhen te gjithe ketu kur nje lapsexhi ben nje shkrim per klikime dhe keta kalojne ne orgazem duke share luizin,kur motrat nenat vajzat e tyre shkerdhehen per foltoren,salihu qesh me keta kara

 10. O i pa emër 16:35!!! PD nuk është e përçarë. Dhe ajo pjesë e vulës nëse është pjesë, janë të gjithë të shitur dhe s’ka të bëjë aspak problem përçarje.Por kjo sigurisht është një skenar për t’a përçarë PD reale. Kontributorë në këtë skenar sigurisht janë dhe marksistët amerikanë në DSH .Pra or patronazhist i munduan t’a përçajnë ajo është prapë e gjallë.Diktatura Edviniane i vodhi dhe këto zgjedhje dhe kjo dihej.Ai do vazhdojë në skenarin e tij por një ditë të afërt Amerika ajo e vërteta do reagojë sepse tani kontribuesit kanë filluar të kafshojnë thonjtë.Diktaturat e kanë një fund.

 11. Nuk e kuptoni lojen qe po behet?Eshte nje skenar perendimor dhe i nje klani antishqiptare e financuar nga ruset,dhe serbia .Duhet me cdo kushte te shpartallohet Partia Demokratike si partia qe solli plularizmin ne shqiperi dhe te izolohet dhe shpartallohet ,si levizja vendimtare e plularizmit ne shqiperi.Realizimi i ketij qellimi vulos perfundimishte varosjen e identitetit te kombit shqiptare dhe shqiperia do behet nje vend i interesave te bashkepunimit te mafjes perendimore dhe ruso-serbe.Shqiperia qeveriset nga njerez pa identitet kombetarDy here jane lejuar te votojne shqiptaret .Me 1992 kur u rrezua ramizi dhe me 2005 qe detyruar fatos nanon te linte zgjedhje te lira.Te gjitha zgjedhjet e tjera nga 90 deri me sot jane diktuar dhe vjedhur nga te paatdhet ne pushtet dhe mafja perendimore,qe pyesin dhe degjojne serbin dhe vucicin kush duhet te qeveris ne shqiperi.Vucici ne zgjedhjet e 2021 i kerkoi me force perendimit dhe sorozit qe nuk duhet te lihen demokratet te marin pushtetin,perndryshe do kete destabilizim ne ballkan.Perendimi nen trysnin serbe dhe te vucicit manipulon zgjedhjet ne shqiperi.Keta zgjedhje jane manipuluar me bekimin e perendimit Po diskutohet dhe ka nje trysni te forte ne usa qe kjo statikuo nuk ka dhene rezultat,as per qeverisjen ne shqiperi dhe se po kuptohet loja e vucicit qe po ben me usan dhe perendimin.Po kuptohet gjithnje e me shume qe rama-vucic jane vellezer siamez ne sherbim te rusise dhe putinit.Nese ne usa fiton klani anti rus rama vucic brenda departamentit te shtetit,kombit shqiptar do i hapet nje epok e re.Do fry nje ere e re.Ca zera thone qe vucicit do i jepet non grada. Jane padronet e MGONIGAL ne departamentin e shtetit qe luftojne forte per ta penguar kete.Nese realizohet kjo dhe vucic shpallet non grada ,atehere do kete nje kthese te madhe ne shqiperi. Shume shpejt pas nongrades se vucic rrezohet rama.Usa do i vere si thone shqiptaret kufirin te thana serbise dhe shqiptaret do qeverisen nga shqiptaret qe e duan vendin e tyre.Do vihen ne pushtet gjenerate e shkolluar dhe jetuar ne shkollat dhe vendet perendimore,qe skane mentalitet korrupsioni .Mafja antishqiptare pro vucic dhe serbe ne pushtet,do bjeri shume shpejt.Po u realizua kjo shqiperia do behet shtet vertet perendimordhe korrupsioni do marri fund.Vjedhjet e parave publike,korrupsioni,antiligji do marri fund.Shqiptaret nuk do raskapiten me deteve dhe rrugeve te emigrimit dhe poshterimit qe ju behet si emigrante,por do i thone emigrimit shporru dhe do jetojne ne token e tyre ,ne token ku prehen eshtrat e te pareve te tyre,Do jetojne me dinjitet dhe ndere.Kete ere te re qe po fryn nuk do ta pengoni dot kurre ju kermat pa atdhe dhe dinjitet,patronazhiste,aktiviste .Shqiptare mos u pezmatoni,mos u deshperoni .E keqja perkohesishte ,me poshterite e saj qe ben,mund te pengoje ne koh ,por kurre zoti nuk e lejon te triumfoje.E le me zullumet e saj deri ne nje pike qe i thote tani boll .U mbush kupa dhe e fut ne shtat pash dhe.Kete fund do kete djalli rama dhe djajte e tij.

 12. Komenti i komentuesitTerra, eshte i goditur, e spikat nervin qe shoqeria demokratike duhet ts kete si busull ne rrugen e saj ndaj ketij rregjimi anti demokratik qe kane ngritur bijet e kurvit ne kompleks me te gjitha sqarimet e komentuesit, TERRA,. Pera i perket ketij mediokerrit, Ejlli, nuk eshte per tu cuditur shume, apo bllof, JO, kjo ka te beje me pasqyrimit te asaj qe thoshte, e asaj qe veproi, karakteri i shperberjes se saj ne kompromentimin politik per interesa miskine, e mund te dyshojme ne besen e tij ndaj Benetit si katolik. Kjo si dyshim ndaj karakterit te tije, jo ndaj katolikeve. Mendoj si nji aresye lokalizmi fetar. Megjithate nuk eshte ndonje kushedi se cfare, se Ejlli na u bashkua me partine sekt, qe brenda saj ka te zezat me te medha qe i kane bere ketij populli keta bije te kurvit.

 13. Vetëm 100 mijë prej tyre dolën dhe votuan logon e PD, ndërsa 250 mijë të tjerë preferuan të rrinë në shtëpi. Ky është elektorati që nuk e ka Sali Berisha nga opozita dhe nuk do ta ketë kurrë. Përkundrazi, do të rritet dhe më tej kjo masë refuzuese, nëse në PD nuk shfaqet fryma e bashkimit përtej Berishës.o shpellkari terra i salihut rublat ruse i kane ndare mes vedit salihu-metaj-monika-shkelzeni por salihu ty nuk ta heq karin qe te ka fut per 30 vjet njelloj si enveri ja beri babait tend per 40 vjet,sot ke detyren ti mbash shishen e shurres salihut,me vrap shko tani se ta shkerdheva bythen o kurve foltorje te salihut

 14. Mos u merrni kot me Luizin. Ai është thjesht shembulli konkret se si partia dhe pushteti i katapulton me nepotizëm familjarët, militantët apo miqtë e tyre. I pari që e katapultoi qe Berisha. Ai e çoi konsull nderi në Francë, mqs ishte fejuar me vajzën e Jozefina Topallit. Përfitoi sa deshi nga Jozefina, fitoi edhe festivalin në RTSH me mik. Dhe më pas u nda nga vajza e Zhozit. Kështu iu mbyllën të gjitha dyert. Normal se kështu kur shkallët e karrierës i ngjit me katapult, kur rrëzohesh duhet t’i ngjitësh një nga një. Ku ishte mësuar Luizi kështu? Isha në makinë thoshte, me 37 mijë lek në xhep! Ishte katandisur si fukara gjasme, ndërkohë makinën për qejf e kishte. Kishte njerëz të varfër vërtet që mund të merrnin 40mijë lek vjetra në muaj asistencë sociale, dhe s’kanë makinë, kurse Luizi ishte mësuar me qyl dhe ndoshta me bixhoz. Hapi zyrë noterie por s’bëri asnjë aktivitet dhe ia mbyllën. E më në fund pasi nuk i hapte asnjeri asnjë derë, doli Benet Beci, që sigurisht pa meritokraci i ofron vendin e punës në KESH. Tani, Luizi do ia kthente nderin Becit, normalisht. Por, problemi tjetër është, që nuk është çudi që Luizi ka qënë i paracaktuar për të dalë fitues i Big Brotherit, se nuk shpjegohet loja e tij delenxhije bulliste pa frikë kundër të gjithëve. Po të ishte i tillë, “luan” edhe jashtë, do kishte bërë para, se kanë bërë edhe më budallenj se ai, vetëm se kanë pasur kurajo e kanë rrezikuar. Edhe sikur mos të jetë ashtu, fakti që Top Channel i bëri kontratë 100mijë € për menaxhim imazhi kur ishte ende në program, dmth që ata do e nxirrnin fitues me çdo kusht, dhe kjo ishte një padrejtësi që iu bë banorëve të tjerë, por asnjë banor s’hapi gojën. Pse? Sepse me siguri çdo banor i BBVip hyn në shtëpi me një pagesë ditore apo javore, hyn me kontratë dhe s’duhet të dalë kundër Bigut. Thënë këto më sipër, Luizi nuk ka faj, ai thjesht ka shfrytëzuar mashtruesit dhe nepotikët e politikës, si Saliu, Zhozi apo Benetin e Rilindjes mavi për interesat e veta. Problemi është te shqiptarët, që harxhonin lekë kot duke e votuar në BBVip, apo i çonin dhurata virtuale me pagesë.

  1. Eshte e njohur thenia se nacionalizmi eshte streha e fundit e horrave! Por jo e vetmja strehe pee horrat!
   Rama ka gjetur strehe tjeter te rehatshme, qe quhet ” journalism”.
   E ka degdise dhe degradu qeverisjen ne marketing dhe propagande. Eshte nxenesi me I zellshem I Enverit! Qe mendon vetem si t’i mbaje shqiptaret ne gjendje hipnoze, qe edhe pse ne skamje, t’u duket se po hane me luge floriri! Nderkohe qe luga eshte bosh!!!

 15. Per komentuesin e ores, 10,50, patronazhist,,, Per numurin qe sipas teje,apo ata qe te mesojne, se 200,000 mije demokrate nuk e votojne me PDne, e di mire drogmeni e pucistiRama ju jeni zorraxhij qe paguheni per dizinformim. Loja me spostimin, a mos gjetjen e emrave e bere tinezisht nga organet qeveritare i la jashte ata qe tinezia yte e ndyre aq sa e padronit, i quan mos votues me deshire. Kurthi ishte e mbetet shteteror, sabotues e vjedhjes e falsifikimit te zgjedhesve.Bleria, shitja korruptimi, organizimi i te gjithe pushtetit per te arrire qellimin,presionet, favoret, shkeles te ligjit ne tendera para votimeve, presio nga goja e psikopatit drejtues, sundues i sektit, qe bente presio e thirrje hapur mos votoni opoziten, ne se i votoni nuk ka ndihme nga shteti, apo skandalin e shprehur,,,,me mire mos votoni. J tek eshte pra menxyra e fitores se qeverise bande, ja se kush jane shkaterruesit e demokracise. Jeni ju te maskuarit, e trashegimtaret kodoshe, qe cfar nuk pritet nga sekti tuaj.Nje dite do venitet edhe shkelqimi fals qe shisni.

 16. Të gjitha hapat organizativ që ka bërë Foltorja e Berishës kanë qenë devijim, shkelje e kapërcim të rregullave dhe institucioneve të PD-së. Nga fillimi e në fund. Duke u arritur deri aty, sa më 6 mars 2022, Foltorja, pra Berisha me pasuesit, vendosën që nën një sigël elektorale me emrin e Monika Kryemadhit, të dilnin kundër PD-së në zgjedhje.

 17. As ka ikur e as do që të ikë. Provoi një herë t’a maskojë qënien e tij në politikë duke bërë sikur po ikte në 2013, por në realitet nuk ka ikur asnjë ditë prej saj. Ndërsa tani jemi në kushtet kur as nuk përpiqet fare t’a maskojë qëllimin dhe dëshirën e tij për të qenë se të ketë jetë e fuqi në politikë, në krye të opozitës.

 18. A e ke mare shperbliminkllufi i Rames komentues medioker,Pall,,,arit,me shume se bire kurve nuk je,me foltoren mos e kruaj, se brenda saje jane plot 700,000 qytetare te ketij vendi, qe pakica tuaj pushtuese me prapaskenat, e lojrat politike e ekonomike banditeske eshte ststuti tuaj,robero e varfero popullinqe ta mbashe nen thunder, jeni ne stilin e baballareve tuaj kriminele, por sot hiqeni me lekure deleje.Zullumqare jeni te lindur, zullumqare deri ne vdekje eshte betimi tuaj.

 19. Nuk merem me palacot e rilindjes qe cdo komentues antirama e quan berishist.E para kurre ne komentet e tija nuk e kam paraqitur veten berishist.E them kete per palacon pervert te ores 22:50.E dyta smerem me bijte e kurvave qe nenat e tyre mbajne ne dhomen e gjumit ramen lakuriq ne plazhet e frances. ku njeri prej tyre eshte ky i ores 22:50,qe femrat e shtepise se tij mastrubohen me fotografin e rames me allate perjashte ,si dikur mostrat e komunisteve me portretin e hitlerit enver ne kohen e tije.E treta ata qe jane kundra rames e degjojme kryepalacon rama cdo ore ,cdo dite,sa here hapim dhe mbyllim radiot dhe tv sa here hapim frigoriferet na del ky palaco ,ne cdo analize kritike ndaj tij,qe ne pamundesi tu kthjeje pergjigje analisteve dhe popullit per qeverisjen e tij mafjoze te korruptuar,per vjedhjet qe i ka bere parave te shqiptareve,per ganabizimin e gjithe shqiperose,per rrugen kryesore te tranzitit te kokaines se amerikes latine ne shqiperi drejt europes per papunesine e tnerrshme,per coptimin e kosoves per interes te serbise,per portin e durresit per tja dhene ruseve dhe serbeve te dalin ne adriatik dhe ju thote berishista ne cdo dajle publike qe ben .Thua ti qe shqiperia eshte ramiste dhe berishiste.Tani te kthehemi te tema e luisit dhe artisteve qe dolen hapur ne mbeshtetje te rilindjes se rama-velise.Kush medon se rama-veliaj ju kerkoi prononcimin e tyre si vendimtare ne fitoren e tyre dhe besojne sic trumbetojne analistet qelbesira pro tyre,se fitorja e rama-velise erdhe se ata u investuan forte ne fushata,se ” mamica “dashnorja lavire e “skenderbeut “loboi fort ne shkoder ,prandaj dhe u fitua shkodra,pra qe sjane rilindas dhe e besojne kete prralle serbe ,jane sa naiv ,aq dhe injorante.Ata zgjedhjet i kishin te fituara 6 muaj me para me fletet e votimeve te vulosura ne kutit e votimit te mbyllura dhe fshehura diku ne strofkat e gestapos se rames.Gjithe fushata ishte vetem e rames dhe velise jo per te bindur votusit te votonin ramen,por per te mbuluar alibine e vjedhjeve te te gjitha bashkive te vendit.Jo me kot rama doli diten e pare pas “fitores” me luisin dhe benetin qe te krijonte alibine qe jo vjedhja por fushata e tij i dha fitoren.Ja dha fitoren prononcimi i luisit dhe rita ores.Sa qesharake ne shqiperi,per opinionin shqiptare dhe realitetin ku jetojne shqiptaret nga masakrat qe ju ka bere rama shqiptareve.Shqiptaret i thone luisit,rita ores dhe gjithe artisteve qe u prononcuan pro rama -velise shko qiuni dhe shkerdheu si e kini zakon dhe ju thone mallkuar qofshi 7 breza .Vuajtjet dhe masakrat qe na ka bere rama jua kthefte zoti juve dhe familjeve tuaja.Mallkimin e nenave dhe motrave shqiptare qe per ti shpetuart masakrave te rames dhe mjerimit fizik dhe ekonomik femijet e tyre vellezrit e tyre ,kane marre rruget e emigrimit,vuajtjet dhe peripecite e vuajtjeve qe heqin rrugeve dhe vendeve ku kane emigruar,kane hequr poshterimin moral dhe fizik ne ato vende ku kane emigruar ,ju thone ketyre artisteve zoti jua kthefte juve.Pse rama la dy bashkite himaren dhe kavajen.Rama i la ato dy bashki prap me nje qellim te poshter per te mbuluar vjedhjet.E para himara kishte nje kontroll te forte te votes nga qarqet reaksionare greke dhe po ashtu nje trysni te forte greke dhe se vidhte dote.Himaren nuk e humbi rama , se ata jane greker,por atje qytetaret e saj si cdo qytetar shqiptare donin shporjen e rames.Perversi rama nuk tha fitova gjithe shqiperine se dilte keq,por tha se nje e fituam [shkodren] nje e humbem [himaren]Jo or mashtruesi rama jo.Shkpdren e vodhe ,himaren me dinakerine tende ju a dhe grekeve ,plan qe e kishe kurdisur ne bashkepunim me qarqet greke.E krijove arestimin e belerit per te nxitur greket te mobilizonin emigrantet ne greqi dhe me trysni dhe presion dhe kontroll ndaj tyre te vinin te votonin belerin dhe shume qytetare emigrante e votuan belerin nga ky imponim dhe trysni,por dhe ata qe sishin emigrant ne greqi ,nga inati jote,se shume po flasin larte e poshte qytetare himarjote,rame ne gracken e rames dhe ja dhame per inate te tij voten belerit.E doje himaren rama po skishe shteg si ta vidhje.E doje jo se je patriot dhe e doje per shqiperine,Jo se te gjithe e din kush je ti e doje himaren per vete si ciflikun tend por greket te detyruan tja jipje antishqiptarit me te terbuar ,atij qe beri masakren e peshkepise.Me himaren me belerin ti i ke sjelle teresise teritoriale te shqiperise nje rrezik shume te madh,po aq sa mitrovica e kosoves.Shqiptare rama eshte nje e keqe shume e rrezikshme jo vetem per shqiperine,por per gjithe kombin shqiptare.Ai eshte nje agjente i agjenturave ruso-serbe-greke ,qe po punon per ta dhe po shet vendin te ta.Lusim zotin qe te jete usa si gjithemone dhe ta shpetoje teresine teritorjale te shqiperise nga nje plan ugurzi i kurdisur ne greqi dhe me bekimin e rames dhe te mos lejoje greket te bejne himaren nje srebenise ne token shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *