• |
ide | kryesore

Beleri në burg, tjetër reagim i ashpër nga qeveria greke: Vendimi është kundër perceptimit europian të shtetit të së drejtës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Teksa GJKKO konfirmoi masën ‘arrest me burg’ për kryetari e ri të bashkisë së Himarës, Fredi Belerin, i cili akuzohet për blerje votash, vjen një reagim nga Ministria e Jashtme greke.


Ministria e Jashtme shprehet se zgjatja e paraburgimit ofendon perceptimin evropian të shtetit të së drejtës.


“Zgjatja e paraburgimit të Fredi Belerit, tashmë i zgjedhur kryetar i bashkisë Himarë, ofendon ndjenjën e drejtësisë të publikut dhe perceptimin europian të shtetit të së drejtës”, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Punëve të Jashtme greke.

Rikujtojmë se Fredi Beleri teksa ishte në paraburgim në Vlorë është vizituar nga përfaqësues të ambasadës greke në vendin tonë. Në burg u la edhe bashkëpunëtori i tij Pandeli Kokaveshi.5 Comments

 1. Motrat ku ti keni o jevgjiter te athines .
  Ne kemi tonat dhe ndoshta i bejme nga injoranca apo halli por nuk kemi te ligj si ju .
  Flisni per drejtesi kur keni marre padrejtesisht jeten e shume shqiptareve te pafajshem ne greqi .
  Flisni per drejtesi , kur te gjithe e dine se ky pseudo grek me mbiemer beu ka marre jeten e dy shqiptareve dhe plagosur tre te tjere . Ka perçunduar dhe ka grisur flamurin shqiptar dhe ju flisni per drejtesi . Burgun ky palo pusht e ka pak , plumbin e ka hak .

 2. Kur e keni zbatuat ndonjeher shtetin e te drejtes ndaj shqiptareve ju o rrac e qelbur? Pastaj si beni ju kur I kapni me presh ne dor? Copa mutrash

 3. Jane mësuar që bënin çfarë donin në këtë vend! Nuk u pëlqen që dhe këtu ka filluar funksion drejtësia! E duan shtet rrumpalle siç kanë qenë mësuar me b.shiturit Saliket!

 4. Hi,

  I intend to contribute a guest post to your website that will help you get good traffic as well as interest your readers.

  Shall I send you the topics then?

  Best,
  Peter Gill

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *