• |
ide | kryesore

Miley Cyrus heq dorë nga turnetë

Paparazzi, Slider


Miley Cyrus zbuloi se nuk e sheh veten të shkojë në turne në të ardhmen. “Pas shfaqjes së fundit  që bëra në 2014, pyeta veten : A dua ta jetoj jetën time për kënaqësinë apo përmbushjen e dikujt tjetër përveç timit? ” pranoi ajo për British Vogue për numrin e qershorit 2023.

Në vitin 2014, Cyrus filloi një turne të madh në mbështetje të albumit të saj “Bangerz”, i cili debutoi vitin e kaluar. Ajo performoi mbi 70 shfaqje në të gjithë botën, përfshirë  Zelandën e Re, Evropë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.Që nga viti 2014, ajo ka qenë në turne më të vogla, si turneu i saj Milky Milky Milk 2015, i cili paraqiti vetëm 8 shfaqje, ose duke performuar në festivale muzikore.

Më herët në intervistë, artistja foli më shumë për vështirësitë e saj me performancën para turmave të mëdha, duke shpjeguar se do të preferonte të këndonte për miqtë e saj të ngushtë. “Të kënduarit për qindra mijëra njerëz nuk është gjëja që dua”, pranoi Miley. “Nuk ka asnjë lidhje. Nuk ka siguri. Nuk është gjithashtu e natyrshme. Është kaq izoluese sepse nëse je përballë 100,000 njerëzve, atëherë je vetëm.” Cyrus” zbuloi se ajo është e fokusuar në sigurimin  të jetë e lumtur në jetën e saj tani.

Megjithatë, edhe pse  nuk ka nisur një turne tjetër kryesor, ajo ka debutuar me muzikë të re – me albumin e saj të fundit, të quajtur “Endless Summer Vacation”, të cilin e publikoi në mars 2023. Kënga e saj në album, “Flowers”, të cilën e hodhi në janar para publikimit, theu një rekord, duke u bërë kënga më e shpejtë që arriti një miliardë transmetime në Spotify, sipas Billboard./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *