• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Greqi, Tsipras telefonon Mitsotakis për ta uruar

Lajme, Të fundit


Presidenti i SYRIZA-s, Alexis Tsipras, përmes një telefonate ka uruar liderin e Demokracisë së Re, Kyrikos Mitsotakis për fitoren e partisë së tij në zgjedhje e realizuara mbrëmjen e djeshme në Greqi.

Lideri i SYRIZA-s ka mbërritur në selinë e SYRIZA-s pak para orës 21:00.

Pavarësisht humbjes dërrmuese të rezultateve të regjistruara për partinë e tij, Tsipras u prit me duartrokitje nga mbështetësit e SYRIZA-s të mbledhur në selinë e partisë.

Në një bisedë telefonike me Kyriakos Mitsotakis, ai e ka uruar për fitoren e Demokracisë së Re, bëjnë me dije mediat greke.


2 Comments

  1. Kushdo në Himarë është i lirë të thonë që është grek, por nuk mund të thonë se janë në tokë greke. Ata janë greqishtfolës, le të flasin cilën gjuhë të duan. Le të vejë dhe Saliu me Liken të kërcejnë vallen e Spiros për inat të Edvinit. Por toka e Himarës, viset, bregu e malet e saj, janë shqiptare.

    Drejtësia shqiptare që e ka sot pas hekurave Fredin duhet t’u rrijë larg emocioneve, intrigave, shantazheve dhe hesapeve politike.

  2. Edvin ramut krristaqiiiiiit vjedh shqiptaret per inat te sales kur sala te iki na politika edvina do I kethej leket mrapa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *