• |
ide | kryesore

Fansat kundër Taylor Swift, shkak muzikanti

Paparazzi, Slider

Fansat e Taylor Swift  kanë shkruar një letër të hapur duke i kërkuar artistes të adresojë polemikat e shumta të Matty Healy në mes të romancës së tyre të përfolur.


Fushata #SpeakUpNow kërkon që Swift, të japë “më shumë se një falje të thjeshtë” për komentet për të cilat këngëtari i vitit 1975 ka bërë tituj në të kaluarën.


“Përdorni platformën tuaj me përgjegjësi dhe qëllim,” pyet deklarata. “Avokatoni për gjithëpërfshirjen, festoni diversitetin dhe promovoni ndjeshmërinë dhe mirëkuptimin.” Letra pranon se ndërsa Swift ka lirinë të bëjë “zgjedhjet e veta dhe të krijojë marrëdhënie”, ajo duhet “të sfidojë ideologjitë e dëmshme dhe të frymëzojë ndjekësit që t’i bashkohen në krijimin e një bote më të drejtë dhe më të barabartë”.

Duke “qëndruar në heshtje” ndaj veprimeve të Healy, deklarata akuzon këngëtaren e “Shake It Off” për “përjetësimin e urrejtjes”. Swift, e cila ka qenë e lidhur me Healy që nga fillimi i muajit, nuk ka komentuar ende për letrën e hapur.

Meqenëse muzikanti anglez është fotografuar duke parë koncertet e Swift-it, duke e vizituar atë në studion e regjistrimit dhe duke e puthur në Casa Cipriani, polemikat e tij janë rishfaqur. Jo vetëm që Healy ka bërë tituj për puthjet e fansave dhe ngrënien e mishit të gjallë në shfaqjet e grupit të tij gjatë viteve, por ai u gjend nën kritika në shkurt për komentet e bëra në “Adam Friedland Show” për Kanye West dhe Ice Spice.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *