• |
ide | kryesore

Greqia “zgjohet” me tërmet, ja magnituta

Lajme, Të fundit
Greqi, Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet me magnitudë 3.8 Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm rreth orës 06:17.


Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare, në Lakoninë jugore, 28 km në jugperëndim të Gerolimenës.


Sipas Institutit Gjeodinamik thellësia e tërmetit ishte 5.6 kilometra.

Nuk ka raportime për të lënduar dhe ende nuk dihet nëse ka dëme materiale, por banorët raoprtojne se lëkundjet kanë qenë të ndjeshme.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *