• |
ide | kryesore

Kim flet për Kanye: Nuk mund të ndihmosh njerëzit që nuk duan ndihmën

Paparazzi, Slider

Kim Kardashian po reflekton për marrëdhënien e saj me Kanye West. Themeluesja e SKIMS tregoi sinqerisht se ajo është në një “vend shumë të mirë” gjatë një paraqitjeje në episodin e fundit të podcast-it On Purpose me Jay Shetty.


“Diçka që mësova është se nuk mund të ndihmosh njerëzit që nuk duan ndihmën”, tha Kardashian. “Ju nuk mund t’i detyroni bindjet tuaja dhe ta projektoni atë tek dikush që mendon diçka krejtësisht të ndryshme.”Ndërsa  nuk e përmendi në mënyrë specifike West, Kim foli më tej për përplasjen e pikëpamjeve me njerëzit më parë në jetën e saj. “Është në rregull të kesh ato pikëpamje të ndryshme. Kjo është arsyeja pse bota rrotullohet,”u shpreh ajo.


“Por nëse nuk përputheni me të njëjtat vlera, morale dhe gjëra në thelbin tuaj, atëherë është në rregull të kuptosh se kjo jetë është kaq e shkurtër dhe duhet të shkosh dhe të gjesh njerëzit që përputhen me atë që ti beson vërtet. Këto janë disa nga gjërat që unë do t’u mësoja fëmijëve të mi kur ata janë në kërkim të miqve, partnerëve dhe marrëdhënieve. Ju nuk mund t’i detyroni njerëzit e tjerë. Nuk mund të prisni që ata të jenë aty ku jeni, në nivelin tuaj.”

Kardashian tha se ndonjëherë dallimet mund të “bashkekzistojnë shumë mirë”. Por ndonjëherë nuk mundet. “Ndonjëherë ndihem sikur njerëzit mendojnë se nëse një marrëdhënie nuk funksionon, është një dështim, por unë nuk e shikoj atë kështu, kur keni15 vjet bashkë, 10 vjet. Ky nuk është një dështim. Kjo është kaq e bukur.” shtoi ajo.

Ish-çifti filloi të takohej në vitin 2012, u martua në 2014 dhe paraqiti kërkesë për divorc në 2021. Ata kanë katër fëmijë së bashku (North West, 9, Saint West, 7, Chicago West, 5 dhe Psalm West, 4)./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *