• |
ide | kryesore

Megaoperacioni antidrogë në Malësinë e Madhe, arrestohet autori që mbolli kanabis

Lajme, Të fundit
kanabis

Policia e Malësisë së Madhe ka vënë në pranga një 55 vjeçar të shpallur në kërkim, i cili akuzohet për kultivim të bimëve të kanabisit.


Në kuadër të operacionit të koduar “Alpe të pastra”, është arrestuar shtetasi Ajet Delishaj i cili dyshohet se ka kultivuar 6300 fidanë narkotikë në tokë dhe 20 300 fidanë të tjerë në kubikë, të cilët u gjetën dhe u asgjësuan nga Policia, 3 ditë më parë.


55-vjeçari ishte shpallur në kërkim gjatë fazës së dytë të megaoperacionit policor antikanabis të koduar “Alpe të pastra”, që u zhvillua 3 ditë më parë, në zbatim të planit operacional për kontrollin e territorit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *