• |
ide | kryesore

Së shpejti funksioni më i kërkuar i WhatsApp

F1, Stil


WhatsApp më në fund do t’i lejojë njerëzit të modifikojnë mesazhet pasi të dërgohen.

Kjo do të thotë që aplikacioni bashkohet me një sërë platformash të tjera, si iMessage dhe Slack, duke i lejuar njerëzit të rregullojnë problemet në një mesazh. Dhe kjo pason shtimin e fundit të opsionit për të fshirë plotësisht mesazhet.

Funksioni tani po shpërndahet për përdoruesit në të gjithë botën dhe do të jetë i disponueshëm për të gjithë në “javët e ardhshme”, tha Mark Zuckerberg, shefi ekzekutiv i kompanisë mëmë WhatsApp Meta. Kur të jetë i disponueshëm, përdoruesit do të jenë në gjendje të shtypin gjatë një mesazh dhe të klikojnë butonin “redakto” për të ndryshuar atë që thotë. Ky opsion do të jetë i disponueshëm për pesëmbëdhjetë minuta pasi të jetë dërguar. Kjo është shumë më e shkurtër se opsioni për të fshirë një mesazh – që tani është dy ditë e gjysmë, pasi u zgjat vitin e kaluar.

Ashtu si me mesazhet e fshira, nuk do të jetë e mundur të fshihen fshehurazi. Çdo mesazh që është ndryshuar do të shfaqë një mesazh të vogël “të redaktuar” pranë tij, për t’i bërë njerëzit të vetëdijshëm për ndryshimin. WhatsApp tha se funksioni mund të përdoret për “korrigjimin e një gabimi të thjeshtë drejtshkrimor për të shtuar kontekst shtesë në një mesazh”.

Ndryshimi i ri është vetëm i fundit në një seri ndryshimesh të vogla në WhatsApp, që synojnë ta bëjnë aplikacionin më të lehtë dhe më pak zhgënjyes për t’u përdorur. Kjo përfshin një veçori të re për “bisedat sekrete”, rregullime për mënyrën se si funksionojnë sondazhet dhe përcjellja e mesazheve dhe opsionin për të vazhduar zhdukjen e mesazheve./Lapsi.al

Marrë nga: Independent


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *