• |
ide | kryesore

Alec Baldwin përfundon xhirimet e Rust

Paparazzi, Slider

Alec Baldwin ka përfunduar xhirimet e filmit Rust.


Të hënën, Baldwin ndau një foto në Instagram të dy anëtarëve të kastit në film – Patrick Scott McDermott dhe Frances Fisher – duke pozuar së bashku teksa shkruante se përfundimi i filmit nuk është “asgjë më pak se një mrekulli”. “Dita e fundit e xhirimeve të RUST në Montana”, ka shkruar aktori në mbishkrimin e postimit të tij, duke shtuar se i vjen keq që nuk arriti të punonte me @francesfisher.


“Patrick, të kam zili,” shkroi ai për McDermott. “Ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë. Por ne arrijmë në fundin e shtegut sot,” shtoi Baldwin. “Urime Joelit, Biankës dhe gjithë kastit dhe ekipit. Asgjë më pak se një mrekulli.” Baldwin rifilloi xhirimet e Rust në Yellowstone Film Ranch në Paradise Valley, Montana në prill.

Kjo shënoi kthimin e tij në projektin e vonuar prej kohësh që kur qëlloi për vdekje kineasten Halyna Hutchins ndërsa po provonte një skenë për filmin në New Mexico në tetor 2021. Aktori dhe armatorja e Rust, Hannah Gutierrez-Reed, ishin të dy të akuzuar më parë për dy akuza për vrasje të pavullnetshme; prokurorët hoqën një akuzë për përmirësimin e armëve të zjarrit kundër të dyja palëve në shkurt. Akuzat ndaj Gutierrez-Reed mbeten të pandryshuara, sipas një deklarate nga zyra e prokurorit./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *