• |
ide | kryesore

Demokratët mbledhje në seli të ndara, Berisha dhe Bardhi diskutojnë fatin e opozitës

Lajme, Të fundit

Gazment Bardhi ka mbledhur ditëne sotme kryesinë e PD.


Përveç Bardhit të pranishëm në mbledhee janë edhe Dhurata Cupi, Saimir Korreshi, Arbi Agalli, Jorida Tabaku, Flutura Açka etj.


Në mbledhje ka marë pjesë edhe Enkelejd Alibeaj, ish kreu i komanduar i PD. Gjatë gjatë hyrjes së tij në kryesi ai nuk i ka shpëtuar ehde pyetjeve të gazetarëve ku ka folur edhe për një rikthim të mundshëm të Bashës në PD.

“Çdokush ka të drejtë të rikandidojë. Këtë e vlerëson vetëm anëtarësia me një votim të drejt dhe të ndershëm”, tha ai.

Sakaq, nga ana tjetër edhe Berisha ka mbledhur grupimin e tij demokrat, ku me anë të një komunikimi me gazetarët ka hedhur akuza ndaj qeverisë për krime elektorale të 14 majit.

Në mbeldhjen e Berishës kanë qenë të pranishëm Tritan Shehu, Edi Paloka, Edmond Spaho, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi etj

“Kjo farsë elektorale ishte një proces, një etapë e re në procesin e shkatërrimit të kombit shqiptar. Asnjë komb, historia ka faktuar se nuk zhvillohet pa liritë, të drejtat e tij themelore. Në këtë kontekst target, ose objektiv kryesor për realizimin e këtij qëllimi është dhunim i votës së lirë. Dhunimi i votës së lirë është serial, ky dhunim siç faktuan këto zgjedhje njohu përmasa më të mëdha se kurrë ndonjëherë. Në këto zgjedhje si në asnjë palë zgjedhje të tjera në 32 vite kodi zgjedhor, Kushtetuta e të drejtës zgjedhore, u shpall në krye të radhës kinezëri, nga njeriu që do udhëhiqte operacionin e narkoshtetit dhe të karteleve të drogës, kundër zgjedhjeve të lira për popullin e vet”, deklaroi Berisha gjatë mbledhjes.9 Comments

 1. Kur tha ambasadorja qe do hani bare me berishen.
  Demokratet kujtuan se do vinin neper ara. E do kullosnin.
  Tani kuptojeni nese keni pak tru. Se c do te thot te hash “bare”.

  1. Po ti pse kënaqesh , ti ske asgjë, po të kishe sdo bëje komente , ti çmimet i ke lart e më lart, punë skllavëruese si fugshqyer! Ça ka këtu përtu knaq?

  1. Po ti pse kënaqesh , ti ske asgjë, po të kishe sdo bëje komente , ti çmimet i ke lart e më lart, punë skllavëruese si fugshqyer! Ça ka këtu përtu knaq?

 2. Bardhi e kish arrit objektivin i tha fevziut 2% e fitova bastin! Edhe ato i mori nga logo ose komisionerët e ramës

  Neveritës!

  Në fakt përveçse vegla apa alete hallate të ramës, nuk kanë emër tjetër.

  Janë të shpifur fare

 3. Kemi një afeksion për të brohoritur më të fortin. Shoqëria shqiptare është e skllavëruar, shitet e blihet,sa 14 shpellkare mblodhi salihu,vete kryekar vete kryekar grupi eshte salihu

  1. rama eshte me i forti , dheketo fjale i ke per veten.

   po te ishte saliu me i forti do kishim hyre ne BE sic hyme ne nato e sic levizim pa viza sot. Ridhjerja nga 2009 me qarkun e fierit te rames e deri me sot i jemi larguar europes, jemi shok te ngushte me erdoganin, vucic .

   Rama eshte me i forti me polici me administrate me banda. me opozite te emeruar me vule te falur.

   ju fugshqyerit keni nje feksion per ti bere llape bythes me mut dhe sperme t fuges, veliajt rames, bejkos, gazbardhit e cdo perversi tjeter te pushetit dhe sidomos tom doshit si me i hurit dhe litarit tek bandat e rames.

   ju kur flisni ju nxjerr goja me pavetedije cfare monstrash jeni vete, sa te frustruar e te shtypur

 4. O i pa emër 16:10.O patronazhist rilindas e antishqiptar. Përse ofendon shqiptarët që mendojnë ndryshe.Po e keni zanat ju të shani, ofendoni e të vrisni. Janë 500 mijë e do ishin më shumë nëse kumandari yt diktator e antishqiptar nuk do mbante nën terror me polici kriminale e me kriminela. Nëse nuk do të kishin ikur 1 milion në emigracion për tërë këto vite që mostra është në pushtet të vjedhur.E do ishin shumë ma tepër nëse do votonte diaspora.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *