• |
ide | kryesore

Natalie Portman zbulon nëse do të kthehet në vazhdimin e “Star Wars”

-Instant, Paparazzi, Slider

Natalie Portman ka ndarë së fundmi disa informacione rreth karrierës së saj – duke përfshirë disa pyetje rreth rolit  në ekskluzivitetin e Star Wars.


Aktorja u shfaq në segmentin e videove të GQ  në të cilin ajo shkoi në forume të ndryshme në internet dhe iu përgjigj fansave.


Një moment që ka tërhequr shumë interes erdhi kur dikush në Reddit pyeti nëse personazhi i saj nga prequels i Star Wars, Padme, mund të kthehet ndonjëherë në ndonjë film të ardhshëm. “Unë nuk kam asnjë informacion për këtë. Askush nuk më ka kërkuar të kthehem,” zbuloi Portman, përpara se të shtonte  “Por unë do pranoj nëse më kërkojnë.”

Ndërsa Mbretëresha e Portman Padme Amidala luajti në trilogjinë paraardhëse të George Lucas – dhe shërbeu si një personazh kryesor që ishte një interes dashurie për Anakin Skywalker (Hayden Christensen) ajo vdiq gjatë lindjes në fundin e Star Wars: Episodi 3 – Revenge of the Sith. Vdekja e personazhit të saj do të thoshte se ajo nuk ishte e përfshirë në trilogjinë vijuese. Megjithatë, me shumë filma dhe shfaqje televizive të Star Wars të vendosura në pika të ndryshme të afatit kohor, gjithçka është e mundur në të ardhmen.

Ajo gjithashtu adresoi një pyetje në lidhje me dizajnin mbresëlënës të kostumeve nga vazhdimet, të cilat ajo i quajti “të mahnitshme” dhe zbuloi se çfarë mori nga seti. “Nga filmi i dytë, mora një nga gërshetat e Anakinit”, pranoi ajo duke qeshur. “Por më pas e humba.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *