• |
ide | kryesore

Pas dërrmimit në zgjedhje rishfaqet Roland Bejko: Fajin e ka Saliu

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas dërrmimit në zgjedhjet lokale, ku si kandidat për bashkinë e Tiranës doli i katërti me vetëm 12 mijë vota, Roland Bejko foli për zhvillimet e fundit politike në PD dhe merakun që ai ka për shkëputjen nga “berishizmi”.


Bejko komentoi edhe propozimin që i është bërë Jorida Tabakut si kryetare e komanduar e PD.


Gjatë bisedës në studio, Bejko tha se Partia Demokratike e ka të domosdoshme ristrukturimin dhe se duhet të ketë një PD ku të mbizotërojë meritokracia.

“Si PS që u shpall fituese e zgjedhjeve edhe foltorja vazhdon aksionin politik dhe PD ku unë jam sot, unë dua që PD të marrë jetë të bëjë politikë dhe të hiqet dorë nga e kaluara.

Deklarata e Tabakut nuk më thotë asgjë. Nuk më intereson nëse pranon propozimin e kryetare e komanduar e PD. Tabaku ka një javë që mendohet. Me Tabakun kam pasur qëndrime të ndryshme.

Unë kërkoj që të fillojë organizimi të mblidhet Kryesia për të nisur organizimi në të gjitha nivelet. Kam kontaktuar një pjesë të anëtarëve të Kryesisë dhe ua kam marrë firmat, është e thjeshtë nuk ka të bëjë me ndonjë puç. Nëse ka një gabim trashanik në të kaluarën është fakti që i kanë lejuar Berishës të gjithë atë hapësirën. PD e ka emergjencë ristrukturimin e vetes. Duhet të ketë një ndarje përfundimtare nga e kaluara dhe berishizmi” – u shpreh Roland Bejko në rubrikën “Opinion” në News24.

Komenti për takim e Bashës me të rinjtë

“Do të doja një parti ndryshe nga ajo e shkuara jo një parti të kryetarit, por një parti me pushtete të ndara. Të gjithë kanë tagrin për të rikandiduar. Ai ka shumë kohë që nuk ka folur. Besoj se është një shenjë rikthimi…Unë theksoj që duhet të mblidhet Kryesia dhe të ndezim motorët.” – u shpreh Bejko.

©Lapsi.al 13 Comments

 1. hahahah, opozita e kerperatave te bejkos, jenisher tabakut, gazalibeut dhe komplet palacove qe i ulen ne preher rames.

  shkoni vrisni veten o te mbaruar

 2. Kemi një afeksion për të brohoritur më të fortin. Shoqëria shqiptare është e skllavëruar, shitet e blihet,kete kerkon dhe salihu qe keta te vrasin veten,por sot nuk ka budallenj si ty qe qihen ne bythe vetem salihu mos te kete faj

  1. rama eshte me i forti , dheketo fjale i ke per veten.

   po te ishte saliu me i forti do kishim hyre ne BE sic hyme ne nato e sic levizim pa viza sot. Ridhjerja nga 2009 me qarkun e fierit te rames e deri me sot i jemi larguar europes, jemi shok te ngushte me erdoganin, vucic .

   Rama eshte me i forti me polici me administrate me banda. me opozite te emeruar me vule te falur.

   ju fugshqyerit keni nje feksion per ti bere llape bythes me mut dhe sperme t fuges, veliajt rames, bejkos, gazbardhit e cdo perversi tjeter te pushetit dhe sidomos tom doshit si me i hurit dhe litarit tek bandat e rames.

   ju kur flisni ju nxjerr goja me pavetedije cfare monstrash jeni vete, sa te frustruar e te shtypur

   1. Psikoza e fiksimit është sëmundje e keqe mendore. Kështu që dhe ky dhe e gjithë grupi i tyre kanë të njëjtën sëmundje.

    1. punojne per nje cerek sufllaqe tek pallati i kongreseve ose tek bashkia. do ken dhene noi lek qe te fillojne pune.. jane te mbaruar komplet. mendo ca niveli patetik te japesh leke te punosh tek fuga si bythqir komentesh. te ze tmerri ta mendosh. njesoj si njeher e nje kohe si ato grate llapaqene te seksionit te partise ne lagje. , shemti e gjalle. rama e ktheu perseri ne kohen e dulles ku ai eshte nje dulle germadhe.

     vend fatkeq o gimi

  1. Ende se ke kuptuar o i pa emër i orës 16:34 se deri tani Rama ua kashkërdhy vetëm mamatë e tani e tutje motrat gratë dhe juve munë byth mor derrrr kopetative

  2. Muti shan kaken dhe shurranjosi perfiton ,……dhe populli qyrrs ndare njeqind copash ,….pi shurren e vet , hapu dhe e futi kto qe kane mbetur se treçereku ka hikur

 3. Ky me ate shall te lidhur perqaf duket sikur do var veten nga momentinne moment😂. Ne fakt, ca bythqiri politik eshte ky, vetevarja me shall eshte zgjidhje e vetme. Se pse me duket Bejkua si koka e karit e fashuar me shall ?!😂😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *