• |
ide | kryesore

Zgjedhjet e 14 majit/ “Bashkë Fitojmë” ankimim në KQZ, bashkitë që opozita kërkon rinumërim të votave

Lajme, Të fundit

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë mbërritur një sërë kërkesash ankimore sa i përket procesit zgjedhor të 14 majit.


“BF” ka kërkuar rinumërim në të gjitha kutitë e votimit në Bashkinë Rrogozhinë, për kryetarin por edhe për këshillat bashkiake.


Koalicioni “Bashkë Fitojmë” pretendon për manipulim të votave.

“BF” ka bërë kërkesë ankimore edhe për Bashkinë e Kamzës. Ka pretendime se në këtë bashki ka pasur një numër të lartë parregullsish që kanë bërë që procesi i numërimit të votave të mos jetë bërë i rregullt”, raportoi gazetari Ergys Gjençaj.

Ndër të tjera koalicioni Bashkë Fitojmë është këqyrja e kamerave të qendrave të votimit.

Kërkesa për rinumërim të votave është edhe për Bashkinë e Kuçovës, dhe gjithashtu ka kërkua pavlefshmëri në disa qendra votimi për Bashkinë e Krujës, për Bashkinë Belsh është kërkuar rinumërimi i kutive të votimit.2 Comments

  1. More për bashki të vogla si Roskoveci mund të gjesh sa të duash prova për manipulime të ndryshme të votës po për partinë e foltores do të ishte me interes që të analizoheshin se përse fitoi PS në Kukës e Dibër e deri në Tropojë e qershia mbi tortë ishte humbja e Shkodrës.
    Me interes për shqiptarët do të ishte që të dinin se sa vota ka fituar Doshi në Shkodër e veçanërisht njeri nga ish 4 deputetët e partisë së dridhe Likes që ju bashkua PS.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *