• |
ide | kryesore

Berisha për rritjen e pagave për deputetët: Unë nuk e votojë kurrë këtë ligj të tmerrshëm

Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Berisha ka folur në Kuvend ku u shpreh kundër prjektligjit për rritjen e pagave për deputetët.


Ai e cilësoi akt të turpshëm dyfishimin e rrogave për zyrtarët e lartë, teksa tha se pagat e tjera në raport me inflacionin zbriten me 1%.


Berisha: Kjo fazë pati si fitimtarë narkoshtetit dhe narkoqeverinë e Ramës, ku përdori zarfin e bardhë me 50 mijë lekë për pensionistët me qëllim blerje vote. Aleati kryesor i kësaj partie rriti mbështetjen e kësaj partie me 2.4 herë. Tom Doshi nuk ka as një të 1000-tën e pasurisë që ka Edi Rama. Ai dhe ministrat e tij janë blerësit me të mëdhenjë të votës. Në rast se Tom Toshi rriti me 2.3 herë fuqinë e votës, po Edi Rama me sa e rriti?

Ai ia doli të angazhojë të gjitha masat, me presionin e trysninë e tmerrshëm, me të cilat rrëzoi përtokë monedhën evropiane. Me qindar të tjera ai i përdori për të shtruar asfaltete elektorale. Avoaktinë e shpifur me të cilën ai pagoi njerëzit e vetë. Lavdi vjedhjes së votës, lavdi krimit. Unë jam këtu për të dënuar më ashpërsinë më të madhe këtë krim, dhe për ti bërë thirrje shqiptarëve të mos shiten dhe ti qëndrojnë besnik idealeve të tyre. Unë nuk e votojë kurrë këtë ligj të tmerrshëm. Zbrisni nën 1% rrogën e policëve, e mësuesve

Pse nuk bëni një indeksim me prjokesion 1 vjeçar nga viti 2021-2022-2023 në raport me inflacionin, kjo është humbje9 Comments

 1. Çim Peka sulmon Blendi Fevziun: O idiot, çfarë i ke këto budallëqe që nxjerr nga goja?Dmth ti nuk do e marresh rritjen e pages ketej e tutje bravo komunisti i fundit ne europe

  1. Kur paska “ndertuar” Sala 16 kulla ne mes te Tiranes duke qene Ramazani KM dhe lali ERI kryebashkiak i Tiranes te dy ne mandatin e trete, imagjino sa kulla paskan keta dy te fundit Lali Eri dhe Ramazani vete si “te zotet” e punes? 🤪 E c’na mbyti propaganda e sufllaqeve e sufllaqexhinjve mer ja qifsha robt!

   1. Keta mavite jane te llahtarshem per genjeshtra e mashtrime, e keqja eshte se ka syleshe qe u besojne ende…

   2. Ai nuk preferon kulla dhe vila ne tirane por te gjiri i lalzit se atje eshte ajri i paster plus eshte edhe larg nga ata demokrat qe e kane braktisur kohet e fundit.ATJE KA AFER KRYETARIN E BASHKE FITOJME , PIJNE KAFE BASHKE DHE QAJNE PER HUMBJEN E THELLE QE PESUAN

    1. nderkohe kari i rradhes , korenti do rritet dhe zotrote sdo kesh leke per buke , kurse ky i gjati juaj nuk mjaftohet qe vjedh po rrit dhe rrogat

    2. Po Xoni qe e ka sarajin ne ajer te paster siper Tiranes me dhjetra hektare? Pale qe kishte dhe alamet komshiu (Vis Martinaj) saqe e zhduken fare me policine gestapo te tij?! A mer rilinds mer kurve! Ik festoje me noj qese fara kungulli se ju dyfishua rroga Xonit, Baromit,Nikolles, Feles etj etj.

   3. Po mirë Sala paska lekë se pa gjo nuk është por si ka mundësi s’paska Rama e kompani? Atëherë i kanë ra në qafë kotë atij dhe bandës së tij Kot si rriti rrogat!!Ka ngelë keq dhe për bukë.Dhe për këtë Berisha dhe grupi i tij votoi kundra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *