• |
ide | kryesore

Taylor Swift zbulon bashkëpunimin me Ice Spice

Paparazzi, Slider

Taylor Swift njoftoi të mërkurën se krijuesja e hitit “Boy’s a Liar”, Ice Spice është duke bërë version remix  të këngës së saj “Karma”. Bashkëpunimi i tyre do të shfaqet në albumin e saj “Midnights”.


“Um. Aq shumë për t’ju thënë. Unë jam një fanse e madhe e kësaj artisteje brilante dhe pasi e njoha, mund ta konfirmoj: ajo është shumë e talentuar”, ka shkruar fituesja e Grammy-t në postimin e saj të fundit në Instagram. “Kam kënaqësinë të them se Karma Featuring me @icespice-n  do të dalë nesër mbrëma si pjesë e albumit të ri Midnights.


Reperja e lindur në Bronx së pari u bë e famshme në fund të vitit të kaluar pasi kënga e saj “Munch” fitoi popullaritet në TikTok. Ajo gjithashtu ka lëshuar këngë si “In Ma Hood”, “Actin A Smoochie” dhe “Be a Lady”. Lajmi vjen një muaj pasi i dashuri i Swift, Matty Healy, i kërkoi falje reperes për një mori komentesh raciste të bëra në një podcast.

Gjatë një episodi të shkurtit të “Adam Friedland Show”, këngëtari i vitit 1975 zbuloi se një herë i kishte dërguar mesazh Ice Spice në Instagram. Friedland dhe bashkë-prezantuesi Nick Mullen më pas iu referuan asaj si një “Inuit Spice Girl” dhe një “zonjë topolake kineze” ndërsa talleshin me thekse kineze dhe havajane dhe Healy qeshi së bashku me ta.

Episodi i podkastit u konsiderua aq fyes sa Spotify e hoqi atë nga platforma e tij, duke bërë që rokeri t’i kërkonte falje  reperes dy muaj më vonë. “Ndihem keq. Ice Spice, më vjen keq nëse të kam ofenduar”, tha ai gjatë një koncerti në prill. “Nuk është për shkak se jam i mërzitur që shakatë e mia u keqinterpretuan. Kjo ndodh sepse nuk dua që Ice Spice të mendojë se jam një idiot . Të dua, Ice Spice. Më vjen shumë keq.”/Lapsi.al

 

 



Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *