• |
ide | kryesore

Bebe Rexha reagon ndaj komenteve për peshën e saj

Paparazzi, Slider

Bebe Rexha zbuloi se sindroma e vezores policistike e bëri të shtonte mbi 30 kilogramë pas reagimit të fansave për trupin e saj në ndryshim.


“Unë shkova te mjeku vitin e kaluar dhe më diagnostikuan me PCOS, që është sindroma e vezores policistike,” tha Rexha në “The Jennifer Hudson Show”. Ajo shtoi se çrregullimi hormonal është “një nga shkaqet kryesore pse gratë shtojnë peshë dhe janë obeze.


“Unë shtova peshë kaq shpejt, ndoshta pak më shumë. Por ne duhet të jemi pozitivë dhe thjesht t’u japim njerëzve dashuri. Ju nuk e dini se çfarë po kalon dikush, çfarë po kalon në jetën e tyre, kështu që është disi e vështirë. Por ndihem sikur jemi në vitin 2023… nuk duhet të flasim për peshën e njerëzve”, shtoi ajo.

Rexha ka qenë shumë e hapur për çështjet e imazhit të saj  në të kaluarën, duke pranuar në vitin 2021 se po ndihej “e turpëruar” për trupin e saj pas pushimeve. “Unë e peshova veten vetëm tani dhe nuk ndihem rehat ta ndaj peshën sepse ndihem në siklet”, deklaroi Bebe mes lotësh në TikTok. “Unë thjesht ndihem e neveritshme.” Fituesja e Grammy-it  u tha fansave në atë kohë se ndoshta do të bënte një pushim nga mediat sociale sepse nuk “ndihej mirë në lëkurën e saj”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *