• |
ide | kryesore

Eskorta të huaja “mbushin” Tiranën, vajza nga Libia, Kazakistani e Taxhikistani punojnë në banesa me qira

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Në Shqipëri dhe kryesisht në kryeqytet janë parë shpesh të huaj që kanë gjetur në vendin tonë një treg të sigurt pune. Por së fundmi është vërejtur një tjetër fenomen.

Tirana është shndërruar në destinacionin e vajzave nga lindja që ofrojnë shërbime seksuale kundrejt pagesës. Vajzat nga Libia, Taxhikistani apo Azerbaxhani por edhe Kina apo Vietnami vijnë në vendin tonë si turiste dhe marrin apartamente të ndryshme me qira ku ushtrojnë aktivitetin e tyre kundrejt shumave nga 100 deri në 400 euro. Reklamimin e bëjnë hapur në një faqe internet të quajtur ‘Tirana escorts’.

Ky aktivitet ra në sy të autoriteteve ku 3 nga vajzat ranë pre e grabitjes nga disa adoleshentë të cilët nën kërcënimin e thikës, u morën celularët dhe paratë.

Tre të miturit të dyshuar për vjedhje me dhunë thanë para uniformave blu se ranë në kontakt me të huajat në një faqe internet ku ato ofronin shërbime seksuale kundrejt pagesës në apartamente të marra me qira në Tiranë.

Të miturit të moshave 16-17 vjeç i kontaktonin vajzat duke u hequr si klientë, e më pas kur shkonin në destinacion i grabisnin. Para disa ditësh një incident i tillë ndodhi në rrugën ‘Dervish Hatixheja’.

Komisariati nr.3 i policisë i identifikoi të miturit dhe për shkak të moshës i procedoi në gjendje të lirë. E njëjta situatë ka ndodhur javë më parë në rrugën ‘Islam Alla’ ku pre e vjedhjes ranë dy vajza nga Libia. /TCh


6 Comments

  1. E ca ka te keqe , kshu ta ulin koken dhe kto shurrat ke ne qe hedhin bishtin perpjete per nje xhiro me makine

  2. Shtet që ka degjeneruar në çdo drejtim.Shtet bordello hesapi ku shteti mer pjesë vetë në çdo aktivitet kriminal.

  3. Kina dhe Vietnami nuk jane vende myslimane dmth lejohet te perforen femrat e tyre per gjithcka. Kshu ndodhte edhe ne perandorine otomane. Te mos harrojme se gjith ky sulm i eger ndaj eskortave ne shqipri ne 80 vitet e fundit , ndodh vetem per 1 arsye sipas autoriteteve: nuk mund ti lejojme eskortat se do na ofendohen myslimanet

  4. Pushteti e ka mpire shoqerine me varfëri, shantazh, azil dhe tallava mediatike. Per 10 vite Shqiperia moshën mesatare do e ket 60 vjec, mjek te afte asnjë, mësues me depresion dhe ndonje i ri dështak i trullosur nga hashashi. Ndërsa politika e felliq do shijoje miliardat neper Karaibe e offshore. Por mos harroni… ka Zot qe do ju ndershkoje dhe ne brez te 7 o mjeran pa shpirt.

  5. Rama e ka mpire shoqerine me varfëri, shantazh, azil dhe tallava mediatike. Per 10 vite Shqiperia moshën mesatare do e ket 60 vjec, mjek te afte asnjë, mësues me depresion dhe ndonje i ri dështak i trullosur nga hashashi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *