• |
ide | kryesore

Mbi 1,300 shtëpi të shkatërruara nga pushtuesit rusë në Mariupol

Lajme, Planet


Pushtuesit rusë kanë shkatërruar mbi 1,300 shtëpi në Mariupol të rajonit të Donetskut. Ata vazhdojnë të rrënojnë ndërtesat që u dëmtuan nga bombardimet ruse të qytetit.

“Rusët vranë dhjetëra mijëra civilë, shkatërruan mbi 1,300 shtëpi dhe vazhdojnë të shkatërrojnë ato që ishin dëmtuar nga sulmet e tyre. Ata e kthyen Mariupolin nga qyteti i zhvillimit dhe i mundësive, siç ishte nën flamurin ukrainas, në qytetin e shpresave të pushkatuara, rrënojave dhe mbijetesës”, thuhet në raportin e postuar nga kryebashkiaku i zonës.

 


2 Comments

  1. Mariupoli po nderohet nga e Para sic u ndertua Grozny ne Ceceni qe eshte nje nga qytetet me te bukura ne Bote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *