• |
ide | kryesore

Kongresmeni amerikan për tensionet në Veri: SHBA-ja të qëndrojë me Kosovën

Lajme, Të fundit

Kongresisti Zach Nunn ka reaguar ndaj deklaratës se Departamentit të Shtetit Amerikan për situatën në veri të Kosovës.


Ai në një postim në Twitter ka shkruar se SHBA duhet të qëndrojnë me Kosovën, derisa ka përmendur Kosovën si një aleat të palëkundur, si “një nga miqtë e vetëm evropianë”, duke vënë në pah strehimin e të evakuuarve afganë


”SHBA: Qëndroni me Kosovën, një demokraci të re dhe një aleat të palëkundur të SHBA-ve – të dyja duke u vendosur jashtë shtetit dhe duke mirëpritur të evakuuarit afganë (një nga miqtë e vetëm evropianë)”, ka shkruar kongresisti Zach Nunn në Twitter.

Ai, në shkrimin e tij, mes tjerash, ka udhëzuar sekretarin e Shtetit Antony Blinken, që të përballet me mobilizimin ushtarak të Serbisë1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *