• |
ide | kryesore

Përplaset për vdekje pas mbrëmjes së maturës shqiptari në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali, pasi është përplasur nga një automjet.


Sipas mediave italiane, Kevin Murataj ndërroi jetë në moshën 19-vjeçare mbrëmjen e së premtes pasi u përplas nga një makinë teksa po kalonte rrugën në Lignano Sabbiadoro.


Viktima ishte së bashku me shokët e klasës dhe mësuesit për të festuar maturën, diplomën e së cilës do ta merrte më 21 qershor. Ai po dilte nga piceria “Stadio” rreth orës 23:30 për të shkuar në diskotekën Charlie dhe për të vazhduar festën, por teksa po kalonte rrugën u përplas për vdekje nga një makinë.

Kevin, i lindur në Foggia dhe banues në Latisana, ishte një student i Mattei në Latisana. Pas aksidentit, ekipet e shpëtimit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Një autoambulancë e ka transferuar 19-vjeçarin në urgjencën e Lignano-s, ku megjithatë u konstatua vetëm vdekja.

Kevin Murataj
Në vend mbërritën edhe karabinierët e Compagnia di Latisana, të angazhuar për të rindërtuar dinamikën e saktë të asaj që ndodhi. Sipas informacioneve të para, makina që goditi Kevin drejtohej nga një 21-vjeçar banues në Codroipo, i cili u ndalua menjëherë pas aksidentit.

“Një djalë i thjeshtë, i sjellshëm, një punëtor i palodhur me shumë plane për të ardhmen”, këto janë fjalët që përdori për të kujtuar Kevinin pronari i picerisë ku i riu punonte gjatë fundjavave.

“Ai ishte gjithmonë me diell, i gatshëm për t’u argëtuar, por gjithmonë me kokën mbi supe. Dhe mbi të gjitha, kishte një dëshirë të madhe për të jetuar dhe për të bërë ëndrrat e tij realitet, ishte gjithmonë i gatshëm të bënte një shaka”, tha një mik për shtypin vendas.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *