• |
ide | kryesore

Video/ Mbappé, i thyen hundën me top një tifozeje: i kërkon mjekëve të kujdesen e pastaj i dhuron fanellën

-Instant, Sport, Video
Mbappé

Te PSG ishin bërë gati për festën e titullit kampion në Ligue 1, që mbërriti pas barazimit ndaj Strasbourg. Por përpara se tifozët në stadium dhe lojtarët në fushë të festonin, pati momente frenetike para ndeshje, me protagonist Kylian Mbappé. Sulmuesi goditi dhunshëm një top drejt portës, por shënjestra nuk ishte ajo e duhura. Topi goditi një tifoze që ndodhej në tribunën pas portës, duke i thyer hundën.


Tifozja e re është goditur plotësisht në fytyrë, duke u gjakosur pas hemoragjisë që pati nga hunda. Sulmuesi parisien nuk u mendua dy herë dhe bëri që mjekët të ndërhynin për ta kuruar. Për ta bërë të mundur këtë, vajza zbriti në fushën e stadiumit ku stafi mjekësor mundi t’i jepte ndihmën e duhur.


DHURATA PËR VAJZËN E DËMTUAR

Jo vetëm kaq. Pas nxemjes, kur u rikthye në fushë, Mbappé shpejtoi te tifozja për t’u siguruar për gjendjen e saj. Sulmuesi gjithashtu i dhuroi asaj fanellën e tij. Një mënyrë e bukur për t’i kërkuar ndjesë vajzës, e cila, duhet thënë, pas goditjes së keqe që mori dhe frikës që përjetoi, u duk se ishte mirë, për fat.

Pamjet e incidentit të ndodhur në stadiumin e Strasbourg dhe gjithashtu të sjelljes së bukur të Mbappé u bënë menjëherë virale në internet.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *