• |
ide | kryesore

Arbër Hajdari heq dorë si opinionist i Big Brother

F1, Paparazzi

Arbër Hajdari ka qenë prej dy vitesh opinionist në ‘Big Brother VIP 3’, duke ndarë me ndjekësit mendimet e tij pa filtra. Shpesh Arbëri është bërë viral me deklaratat e bëra, duke shkaktuar edhe të qeshura.


I ftuar ditën e djeshme në ‘E Diell’ ai tha se ftesa iu bë nga ‘Top Channel’ një vit më parë.


“Ishte vlerësim nga ana e televizionit ftesa për të mbajtur pozicionin e opinionistit dhe sigurisht edhe pse me Top Channel jam njohur në kushte kur ata dinin më tepër se kush është Arbëri sesa çfarë pune bënte Arbëri. Kjo ishte ideja e tyre për të qenë pjesë e formatit.”

Ai tha se edicioni i parë ishte më i vështirë për të, por shtoi se është person që mësohet shpejt.

“Vjet ishte ndoshta pak më vështirë sepse ishte edhe edicioni i parë, por unë jam një njëri që mësohet shpejt me gjërat. Ndoshta ishte më shumë e vështirë prej ngarkesës që unë kam edhe te Fundjava, edhe te një program ku kam dashur të ruaj qetësinë, të mos ndikohem nga konkurrentët, familjarët e tyre jashtë që është krejt normale të shqetësohen. Jam munduar t’i rri larg trysnisë që krijohet nga banorët, dashamirësit e tyre, dhe të prezantoj atë që jam. Mendoj se opinionisti përzgjidhet për të dhënë mendimin e tij ashtu si e shikon ai.”

Por, Arbëri mendon se askush nuk mund të jetë opinionist gjithmonë sepse njihet nga publiku dhe mendimet e tij dihen. Ndaj thotë se nuk e sheh veten në “Big Brother VIP 3”. Edhe prej angazhimeve të shumta që ka.

“Asnjë nuk mund të jetë një opinionist i përjetshëm. Sepse konsumohesh, njerëzit e kuptojnë se kush je dhe çfarë mendimi ke dhe mbase nuk ke më asnjë risi. Prandaj, nuk e shoh më veten si opinionist në ‘Big Brother VIP 3’. Mendoj se jo sepse edhe Fundjava kërkon një angazhim shumë të madh”.3 Comments

  1. Hall i madh per Shqiperine!!! Kur vjen ne Shqiperi vetem per tallava, per Kardashians, per filma turko-indiane flitet,

  2. Hall i madh per Shqiperine!!! Kur vjen ne Shqiperi vetem per tallava, per Kardashians, per filma turko-indiane flitet,!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *