• |
ide | kryesore

Billie Eilish reagon ndaj komenteve për stilin e saj

Paparazzi, Slider

Billie Eilish po kritikon ndjekësit  në internet, të cilët e kanë quajtur atë të “shitur” për përqafimin e feminilitetit të saj.


Në postimet e fshira të shpërndara në Instagram Stories gjatë fundjavës, këngëtarja e “Bad Guy” iu drejtua “idiotëve të vërtetë” të cilët vazhdimisht ndiejnë nevojën për të komentuar mbi stilin e saj në zhvillim – duke mos i lejuar gratë të ekzistojnë!”


“Kam kaluar 5 vitet e para të karrierës sime duke u fshirë absolutisht nga ju budallenjtë për faktin se vishesha si djalë  dhe vazhdimisht më thonit se do të isha më tërheqëse nëse do të sillesha si grua,” shkroi pjesërisht Eilish. “Dhe tani kur ndihem mjaftueshëm rehat për të veshur ndonjë gjë femërore apo të përshtatshme,  jam e shitur.. dhe nisni komentoni “çfarë i ndodhi asaj” O Zot  nuk është e njëjta Billie, ajo është si pjesa tjetër bla blah.”

Fansat e Eilish e kanë parë se stili i saj evoluon me kalimin e viteve, nga veshjet e saj të gjera dhe epoka e flokëve shumëngjyrëshe deri tek dukja e saj më femërore dhe glam në tapetin e kuq kohët e fundit. “Sinqerisht, më pëlqeu shumë stili i saj i mëparshëm, ishte shumë bukur të shihja një vajzë me një stil tomboy që është aq e famshme, por duke e akuzuar atë se është e shitur sepse ajo nuk e stilon më veten në atë mënyrë, është shumë”, shkroi një fans në Twitter pasi pa postimet e fundit të këngëtares.

Një tjetër shtoi, “Me siguri duhet të përmendet se arsyeja që ajo u vesh “si djalë” në radhë të parë ishte që të përpiqej të fshihte trupin e saj nga burrat sepse ajo ishte e mitur”. Një i tretë ra dakord, duke shkruar: “Më kujtohet koha kur ajo u shfaq pa kapuç për herë të parë. Komentet ishin kaq të neveritshme dhe të tmerrshme. Ashtu si ne femrat nuk mund të bëjmë asgjë pa na sulmuar apo se*sualizuar njerëzit./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *