• |
ide | kryesore

Fundoset një varkë me turistë në liqenin Maggiore të Italisë, humbin jetën tre prej tyre

Lajme, Planet, Të fundit

Të paktën tre persona kanë vdekur pasi një varkë me më shumë se 20 pasagjerë, u mbyt nga erërat e forta në liqenin Maggiore në veri të Italisë. Sipas njoftimeve, një person është ende i zhdukur. Varka u përmbys mbrëmjen e së dielës mes qyteteve Sesto Calende dhe Arona.
Pesë persona u dërguan në spital pasi u shpëtuan. Raporte të pakonfirmuara në mediat italiane thonë se pasagjerët e anijes ishin britanikë, italianë dhe izraelitë. Sipas mediave italiane, varka mbante rreth 25 persona. Ata po festonin ditëlindjen kur një stuhi përfshiu zonën. Varka u përmbys dhe u fundos menjëherë më pas. Të gjithë personat që ishin në bord përfunduan në ujë. Shumë nga pasagjerët notuan në breg ose u shpëtuan nga varka të tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *