• |
ide | kryesore

Kelly Clarkson zbulon arsyen pse po e zhvendos emisionin e saj në New York

Paparazzi, Slider


Kelly Clarkson po merr emisionin e saj në New York City, të gjitha në emër të familjes.

Për herë të parë u njoftua në fillim të majit se Clarkson do të zhvendoste The Kelly Clarkson Show nga Los Angeles në Manhattan, dhe tani ajo po shpjegon arsyet e ndryshimit të madh. Duke folur me TalkShopLive kohët e fundit, Clarkson shpjegoi se ajo së pari ia dha lajmin për lëvizjen stafit të saj në janar. “Kam folur me ta sepse kam thënë: ‘Djema, kam nevojë që ju të dini se çfarë po ndodh. Ose nuk do të jem në gjendje të vazhdoj shfaqjen ose duhet të shkoj në Bregun Lindor’,” kujton Clarkson.

Këngëtarja shpjegoi se, gjatë pandemisë së koronavirusit, ajo e kuptoi “të jesh e izoluar dhe aq larg nga familja jote… kjo nuk është mirë për askënd”. “Familja ime është në Bregun Lindor, ata janë me bazë në Karolinën e Veriut. Kështu që ishte një nga ato gjëra që më duhej të bëja,” tha artistja, duke shtuar se “po ndodhnin edhe shumë gjëra personale.”

Kelly shtoi  se ishte e rëndësishme që ajo dhe familja e saj të zhvendoseshin dhe se ata “në të vërtetë kishin nevojë për një fillim të ri”. Ajo lavdëroi NBC për mbështetjen e vendimit dhe kujtoi se u tha drejtuesve të rrjetit, “‘E di që nuk mund ta bëjmë këtë nga ferma ime, kështu që ka mundësi që ta bëjmë në Nju Jork? Është të paktën më afër familjes sime.” Kjo ishte me të vërtetë arsyeja kryesore”.

Shfaqja Kelly Clarkson do të zhvendoset këtë vjeshtë dhe dodo të filmohet në Studio 6A me një audiencë live në studio. Lajmi shënon një lëvizje të madhe për Clarkson dhe emisionin, i cili u rinovua deri në vitin 2025 në nëntor. Aktualisht në sezonin e tij të katërt, The Kelly Clarkson Show hapi dy sezonet e tij të fundit me qëndrime speciale njëjavore jashtë qytetit të Nju Jorkut./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *