• |
ide | kryesore

Nxënësi godet me thikë mësuesen në Itali

Lajme, Planet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë të mesme në Itali. Mësohet se një mësuese ka mbetur e plagosur. Sipas të dhënave paraprake, ka qenë një nxënës ai që ka goditur disa herë me thikë mësuesen e tij në shkollën e mesme “Emilio Alesandrini”.


Mësuesja ka marrë disa plagë në dorë dhe krah. Ajo është dërguar në spital ku ndodhet në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. Nxënësi është arrestuar nga karabinierët, teksa motivet e sulmit janë ende të paqarta.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *