• |
ide | kryesore

Tom Doshi: Benet Beci nuk e fitonte dot Shkodrën pa mua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Doshi

Kreu i PSD-së, Tom Doshi ka folur për herë të parë për zgjedhjet e 14 majit. Në një intervistë në Top Story në TCH ai ka folur edhe për aleancën me PS-në në bashkinë e Shkodrës. Edhe pse kryeministri Rama nuk pranon që të ketë aleancë me Doshin pas shpalljes së tij “non grata” nga SHBA, ndryshe e e paraqet situatën Doshi në terren. Ai thotë se ishin votat e tij që i dhanë fitoren kandidatit të PS-së, Benet Beci.


“Pa PSD-në, Benet Beci nuk fitonte. Pra, janë votat e mia. Edhe në 2005-ën, në mazhoritar jam deputeti më i votuar në një zonë të djathtë me vetëm 18% elektorat të majtë.


Dhe këtu i dhemb Berishës sepse i kam marrë elektoratin e djathtë. Edhe kësaj radhe jam rritur me 3 mijë vota në vetëm në bashkinë e Shkodrës. Janë pjesa e djathtë që kanë ardhur tek unë sepse nuk besojnë më tek Berisha, nuk besojnë më tek Basha. Lul Basha shkon e bën takime nëpër hyrje pallati me Taulant Ballën, ça me i besu atij? E kanë shit partinë e tyre.

Ai (Berisha) më thotë mua se nuk kam dalë të bëj fushatë. Unë fushatën e kamë bërë me rrjetet sociale. E kam bërë me Instagram, e kam bërë me tiktok, e kam bërë me Facebook… Ai bën mitingje. Ai kujton se bëhet fushata me mitingje” – tha Doshi.

Sipas tij në Shkodër, PD-ja e vulës punoi kundër Bardh Spahisë së koalicioni Berisha – Meta.

“Po. Partia e Bashës mbështeti Benet Becin në Shkodër. Komisionerët e partisë së Lul Bashës i ka gjet PS-ja se as komisionerë nuk kishin. Pra, Berisha ta kërkojë brenda llojit, të mos vijë ta kërkojë tek unë as tek Partia Socialdemokrate. As komisionarë nuk kanë pas” – tha Doshi.

Megjithatë Doshi thotë se nuk ka marrëdhënie me mazhorancën dhe as ndarje pushteti me PS-në.

“Nuk kam ndonjë marrëdhënie të mirë me mazhorancën. Faktikisht, ndryshe nga koalicionet që bëheshin përpara, dhe që thuhet që jo kanë marrë drejtori apo kanë marrë ministri… ne nuk kemi asgjë. Janë njerëz që janë punësuar, por jo në nivele drejtuesish, por prapë ndihen mirë që i janë bashkuar forcës sonë politike” – tha ai.

Tha se huk i mungonte parlamenti pas lënies së mandatit menjëherë sapo e fitoi atë në zgjedhjet e 2021-it. Synimi sipas tij është që në zgjedhjet e 2015-ës, PSD të marrë 5 deputetë, nga të cilët 3 në Shkodër dhe 2 në Tiranë.

“Ligjërisht nuk më pengon që unë të kandidoj prapë për deputet, por gjatë kësaj kohe nuk më mungon parlamenti sepse jam shumë i ngarkuar me partinë. Më mirë madje që e kam lënë mandatin. Ndihem më mirë sepse gjithë ditën pres e përcjell njerëz prej tërë Shqipërisë. Po të isha në parlamenti nuk do e kisha gjithë këtë kohë për me iu përgjigj njerëzve” – tha Doshi. ©LAPSI.al15 Comments

 1. Po sna the gje te re o Tom dick-u. Dihej ajo pune qe kur partia jote shpalosi idere, platformat politike, kandidatet me integritet e poliglote, normal qe e shushaten Shkodren dhe votuan me gjithe qejf per ty ( se jo se ta jepnin voten per 100 euro, se nuk felliqeshin per kaq pak😜).

  1. Toma çudi si paska qëndru pa të sha nga robt

   Me siguri regjia dhe skenari i fugës i ndreq kto gjëra

   Te topi sdel njeri pa bekimin e fugës,

   Siç duket .plani është një diversion alla guerre një nongrata lundër nongratës që të.dalë rama si bythqir sorrosi

   Na hongsh mutin fuge me gjithë bashdoshrat e ramës

  2. Pra edhe haptazi tall bythe Tom mafiozi. Ce do qe eshte e zene me situaten ne Kosove pa ja tregonte Kim pinokja ketij non grate. Neser ishlla del dhe nongrati i vocer i Durrsit Gjysh Dako dhe pastaj le te loze Blinken kallanxhiu….

 2. Pra gjë që dihej.Vjedhja i kry nga Doshi dhe me bashkëpunim me Bashën.Dhe dalja e tij në TV me deklarata të tilla një shuplakë për Amerikën dhe një kërcënim për Ramën.Rri urtë se Shkodra është e imja dhe çdo investim do të mi japësh mua.Pazar i mirë apo jo.Dhe Basha mer noi llokmë!!!

 3. Nëse ka një politikan që e ka të shkruar në ballë parimin e Hitlerit “akuzo kundërshtarin për atë që sapo ke bërë vetë” ky është Saliu. Dhe këtë e di sot i madh e i vogël në katundin tonë.Hitleri salih nuk zbythej ndryshe te gjithe faktoret u bene bashke per ta zhdukur njehere e pergjithmone Hitlerin serb salih karaxhic berisha

 4. Edi Rama + Benet Beci + Tom Doshi + Luiz Ejlli!

  Nje skuader e suksesshme per sukseset qe e presin Shkodren ne 4 vitet e ardhshme. 💜

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *