• |
ide | kryesore

Video/ “Kush s’kërcen është mi bashkie”: festë e çmendur e Partizanit në dhomat e zhveshjes, e pëson Colella

-Instant, Sport, Video
Partizani

Kampionë në fund të një sezoni të trazuar, me shumë ulje e ngritje. Partizani ngriti lart trofeun e 17 në histori, pikërisht kur mendoi se e kishte e humbur. Në javën e parafundit erdhi bashkimi me pikë me Tiranën që i lejoi ta parakalonte falë ndeshjeve direkte dhe sot suksesi me Teutën 2-0 nisi festën. Ndaj dhe ekzaltimi ishte kaq i madh në dhomat e zhveshjes. Lojtarët e Partizanit nisën festën, pa harruar të ngacmojnë rivalët e përjetshëm.


Një moment i veçantë ndodhi gjatë intervistës së trajnerit Colella, më i kritikuari i të kuqve. Ndoshta edhe për këtë, lojtarët kanë dashur ti japin mbështetjen e tyre, duke ndërprerë konferencën për shtyp të tij, duke e lagur me ujë nën koret: “Campeones, Campeones” dhe “Kush s’kërcen është mi bashkie”.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *