• |
ide | kryesore

Aksident me dy të plagosur në Jorgucat-Kakavijë

Lajme, Të fundit
Himarë, 55-vjeçari goditet me sende të forta në kokë

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në aksin nacional Jorgucat-Kakavijë tek kthesa për në drejtim të Qafës së Muzinës.


Në aksident është përfshirë automjeti tip Volksvagen Caddy me targa AB363ER në pronësi të Caritas Albania dhe me drejtues Namik Topulli nga Gjirokastra me automjetin tjeter tip Volksvagen AA645ZJ , me drejtues shtetasin me inicialet K.S, dhe pasagjere shtetasen Aleksandra Sulku 20 vjeçe banore e Delvinës.


Nga konstatimet paraprake nga grupi hetimor bëhet e ditur shtetasi K.S i ka prerë në kthese rrugën mjetit të Caritasit çka shkaktoi përplasjen frontale.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *