• |
ide | kryesore

Albin Kurti flet për CNN: Policia do të qëndrojë nëpër komuna, për sa kohë ka turmë të dhunshme jashtë

Arkiva, Lajme, Të fundit
gjerman hapur, Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se policia do të qëndrojë afër ndërtesave të komunave në veri përderisa ka turmë të dhunshme jashtë saj. Në një intervistë për CNN, Kurti tha se policia po ruan ligjin dhe rendin atje.


“Policia duhet të jetë në cdo komuna si në cdo komuna në republikën tonë. Janë gjithsej 38 komuna. Po, për sa kohë të jetë një turmë e dhunshme jashtë ndërtesës, nuk mund të kem vetëm pak policë. Më duhet të kem policë që ruajnë rendin dhe ligjin. Komuna është për të gjithë, e jo vetëm për bandat kriminale”, shtoi ai.
6 Comments

  1. O ju. E. Mmendonni se. Mmunnd. Tte sunndonni boten nnese sarrini te tttriumffonnni brrennndda vveettes suaj. Mbbi eegonnnn tuaj botaa. Do tu. Suunnnnddoj juvvw thotë:

    Pdrejtsijaa nuk u kriju. Pper te trriiumfu treeguesiit masa rrregulli mundesit ajo vecse. Behet shah. Maatt kkundder lojtarvee te vet prroollon pprobleme joo zzgjillje

  2. Bravo Kurti ,je ne drejten e zotit,nuk deshten me votu serbet qka tash…?njejt ishte ne Shqiperi Pera 4vite …dhe asgje nuk ndodhin u futen te gjithe nga ps,Ju qe Po kritikoni qfar alternative propozoni a veq kritike SE edhe ramoviqit keshtu ppelqen,more bythqira e ps…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *