• |
ide | kryesore

Dalin dokumentet/ Luiz Ejlli është ende beqar

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks
Luizi

Luizi dhe Kiara u martuan në një ceremoni të shumëpërfolur në finalen e Big Brother VIP. Ata firmosën përpara kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, LIVE në TV përpara të gjithë shqiptarëve duke u shndërruar në çiftin më të komentuar të momentit.


Ishin të shumtë ata që menjëherë e komentuan këtë si PR të Veliajt përpara zgjedhjeve pasi Luizi nuk figuronte banues në Tiranë, por në Shkodër ndaj martesa nuk ishte e vlefshme ligjërisht.


Ajo që i ka shtuar më shumë argumentet e tyre është edhe publikimi i dokumenteve që Luizi ka dorëzuar në QKR për të ndryshuar objektin e aktivitetit të tij si “person fizik” nga “noter” në “Shërbime marketingu, etj…”. 

Në letra Luizi figuron ende beqar. Vetë artisi nuk ka bërë ndonjë koment për këtë çështje nëse dasma në TV ishte thjesht për show. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Luizi, (anti) heroi i kohës sonë

Analiza e BIRN/ Sa ndikoi Luiz Ejlli në fushatën e PS në rrjetet sociale4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *