• |
ide | kryesore

Funksioni i ri i Whatsapp

Paparazzi, Slider
WhatsApp

WhatsApp po zhvillon një sërë veçorish të reja, duke përfshirë një sistem të ri të emrave të përdoruesit dhe një opsion për ndarjen e ekranit gjatë thirrjeve video.


Sistemi i emrave të përdoruesit do t’i lejojë përdoruesit të zgjedhin një emër unik të bashkangjitur në llogarinë e tyre, raportoi fillimisht WABetaInfo, bazuar në ndryshimet e vërejtura në versionin beta të aplikacionit 2.23.11.15 për Android. Kjo mund t’u mundësojë përdoruesve të gjejnë njëri-tjetrin përmes emrave  në vend të numrave të telefonit në të ardhmen, me bisedat që përdorin emrin e përdoruesit që pritet të jenë të koduara nga skaji në skaj.


Testuesit beta të versionit 2.23.11.19 të aplikacionit gjetën gjithashtu një veçori të re të ndarjes së ekranit që thuhet se u mundësonte përdoruesve të ndajnë përmbajtjen e ekranit të tyre në telefonatat video, duke i lejuar gjithashtu njerëzit të regjistrojnë seksione të telefonatës. Disa testues raportuan gjithashtu gjetjen e një veçorie të “arkivës së statusit”, e kufizuar në llogaritë e biznesit, e cila u mundëson përdoruesve të arkivojnë statuset e tyre WhatsApp pas 24 orësh dhe t’i rishpërndajnë ato më vonë në të ardhmen. Këto veçori duket se janë në zhvillim e sipër dhe nuk janë ende të disponueshme për të gjithë testuesit. Ato mund të shpërndahen gradualisht tek përdoruesit. /Lapsi.al

 

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *