• |
ide | kryesore

Lana Del Rey rikthehet në skenë

Paparazzi, Slider
Lana Del Rey

Lana Del Rey performoi së fundmi në shfaqjen e saj të parë live në skenë në më shumë se tre vjet në Festivalin MITA 2023 në Rio De Janeiro gjatë fundjavës.


Këngëtarja e “Summertime Sadness” u paraqit me një parukë bionde teksa ajo performonte këngë nga albumi i saj i fundit, ” “Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd.” Festivali i Brazilit shënon herën e parë që këngëtarja ka kryer një koncert të plotë që nga nëntori 2019. Në dy vitet e fundit, Del Rey  performoi një herë me Bleachers në High Water Festival në Karolinën e Jugut në fillim të këtij viti.


Marsin e kaluar, e nominuara për Grammy mori çmimin Visionary në Billboard Women in Music 2023 për karrierën e saj të jashtëzakonshme. “Unë nuk kam fare një vizion afatgjatë, por  jam shumë, shumë e lumtur”, tha Del Rey gjatë fjalimit të saj. “Jam shumë e lumtur për të gjithë ata që mendojnë se është një kohë e mrekullueshme në kulturë për të qenë vetvetja dhe për t’u shprehur. Nuk ishte  kështu në vitin 2008.” Në vitin 2006, Lana publikoi albumin e saj debutues, “Sirens”. Megjithatë, ishte publikimi i saj në vitin 2014, “Born To Die”, që e bëri të njohur në industrinë e muzikës./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *