• |
ide | kryesore

Matty Healy reagon ndaj kritikave pas intervistës së tij

Paparazzi, Slider

Tre muaj pasi Matty Healy regjistroi një episod të diskutueshëm të podkastit “Adam Friedland Show”, ai dëshiron që kritikët të “Shake It Off”.


Matty i tha New Yorker-it në një intervistë të botuar të hënën se podkasti i shkurtit, në të cilin prezantuesi Adam Friedland bëri komente raciste për reperin Ice Spice, “në fakt nuk ka rëndësi”. “Askush nuk ulet natën në kompjuterin e tij, dhe i dashuri i tyre vjen dhe thotë, “Çfarë nuk shkon, e dashur?” dhe ato thonë, “Është vetëm kjo gjë me Matty Healy”, shpjegoi këngëtari  “Kjo nuk ndodh.”


Gjatë një episodi të shkurtit të podcast-it të Friedland, i cili që atëherë është hequr nga Spotify, ai dhe bashkë-prezantuesi Nick Mullen e quajtën Ice Spice një  “Zonjë topolake kineze” ndërsa talleshin. Healy, i cili ishte i ftuar në episod, qeshi dhe nuk i doli në mbrojtje reperes.

Ai kërkoi  falje në prill, duke u thënë pjesëmarrësve të koncertit: “Ndihem pak keq nëse të kam ofenduar. Ice Spice, më vjen keq.” Ndërsa këngëtari britanik bëri bujë për përgjigjen e tij kur u transmetua për herë të parë, kritikat u rritën në fillim të këtij muaji kur thashethemet se ai po takohej me Taylor Swift, e cila bashkëpunoi me Ice Spice në remix “Karma”, filluan të qarkullojnë.

Një nga fansat e këngëtares “Anti-Hero” madje nisi një fushatë #SpeakUpNow, duke kërkuar që Swift të denonconte deklaratat e Healy-t. “Përdorni platformën tuaj me përgjegjësi dhe qëllim,” shkroi një fans kritik, pjesërisht, në një letër të hapur. “Avokatoni për gjithëpërfshirjen, festoni diversitetin dhe promovoni ndjeshmërinë dhe mirëkuptimin.”Dyshja për herë të parë ndezi spekulime për lidhje në fillim të këtij muaji. Taylor nuk ka komentuar ende për episodin e podcast-it, as nuk e ka konfirmuar lidhjen e saj me Healy./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *