• |
ide | kryesore

Paloma Faith, kundër filmit “The Little Mermaid”

Paparazzi, Slider

Paloma Faith  ka reaguar së fundmi ndaj filmit të Disney, “The Little Mermaid”. Përmes rrjetit social,Instagram,  ajo publikoi një video  ku shfaqet Halle Bailey si Ariel, një sirenë që bie në dashuri me Princin Eric (Jonah Hauer-King).


“Sapo pashë Little Mermaid me fëmijët e mi dhe ndërsa mendoj se Halle jep një performancë të mirë dhe është një kasting i mrekullueshëm, si nënë e vajzave nuk dua që fëmijët e mi të mendojnë se është në rregull të heqësh dorë nga zëri dhe të gjithë fuqitë tuaja për një burrë,” shkroi Faith  në një postim të fshirë që atëherë, për Metro.  “Nuk është aspak ajo që dua t’u mësoj grave të gjeneratës së ardhshme.”


Fansat shkuan në Twitter për të ndarë mendimet e tyre rreth komenteve të artistes me disa prej tyre që pyesnin nëse ajo e kishte parë filmin origjinal “Little Mermaid”, i cili u publikua në 1989. “A nuk e ka parë origjinalin? Pse do ta çonit fëmijën tuaj në një film pa e ditur përshkrimin, veçanërisht kur filmi ishte më parë një film vizatimor… duket sikur çështja e saj është diçka tjetër”, shkroi një fans. “Është fjalë për fjalë e njëjtë me vajzën origjinale,” shtoi një tjetër. Një i tretë pyeti: “A nuk ishte ajo në dijeni të historisë përpara se të blinte një biletë? Ky nuk është një film i ri.” Fansat e tjerë theksuan se Ariel nuk po hiqte dorë nga zëri për një mashkull, por për të qenë njeri./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *