• |
ide | kryesore

Shoqërohet në polici drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve të Shkodrës/ Reagon PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
polici


Drejtori i ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizime në Shkodër, Arvit Bushati është shoqëruar mbrëmjen e sotme në polici. Policia lokale tha se ai është thirrur për të bërë një deklaratë, por pa saktësuar për çfarë çështjeje.

Gjatë fushatës, Bushati ka qenë i dyshuar për shitblerje votash pas kapjes së një furgoni me ndihma ushqimore, por këto pretendime të policisë u hodhën poshtë nga gjykata e shkallës së parë. Për këtë ndalim ka reaguar edhe PD-ja e Rithemelimit.

Në një deklaratë theksohet se shoqërimi i tij është bërë pa asnjë shkresë dhe në mënyrë abuzive dhe se policia po u bindet urdhrave politikë.

“Në një kohë kur krimi po bën ligjin dhe shteti shqiptar është gjunjëzuar përpara tij, policia e shtetit vijon ti bindet urdhrave politik. Pa asnjë shkresë dhe në mënyrë abuzive është ndaluar gjatë orëve të mbrëmjes nga policia e Shkodrës dhe është shoqëruar në komisariatin e Shkodrës n/kryetari i FRPD së Shqipërisë Arvit Bushati.

Efektivët e policisë pa asnjë shkresë, por vetëm nga urdhrat politik të shpërndara përmes telefonit bënë ndalimin e tij duke zgjedhur ti nënshtrohen kërkesave absurde të eprorëve, ndërsa bëjnë sehir përpara krimit që ka mbërthyer Shkodrën duke mbjellë pasiguri për qytetarët e saj. Kjo situatë kriminale ku për ligjin nuk pyet askush, është fytyra e vërtetë e qeverisë Rama e cila në gjithë këto vite ka zgjedhur që të bëhet palë me të keqen.

Nuk është hera e parë që të tilla skena kryhen në Shkodër ndaj përfaqësuesve të opozitës, përmes ngjarjeve të inskenuara dhe tërësisht antiligjore, vetëm e vetëm për ti intimiduar dhe mbajtur nën presion. Edi Rama dhe bandat e tij me dhe pa uniformën e shtetit, por të sponsorizuara prej tij nuk do t’ja arrijnë të nënshtrojnë opozitën dhe mbështetësit e saj, përtej çdo skeme që do të tentojnë të vënë në zbatim.

Partia Demokratike i bën thirrje policisë së shtetit dhe të gjitha strukturave ligjzbatuese të qëndrojnë larg urdhrave politik pasi do të përballen me forcën e ligjit dhe nuk do të ketë Edi Ramë që ti mbrojë përballë këtij skenari antiligjor që është ngritur në këto 10 vite në vend” – shkruan PD.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *