• |
ide | kryesore

Alec Baldwin i nënshtrohet operacionit, zbulohet gjendja e tij

Paparazzi, Slider

Alec Baldwin është duke u rikuperuar pasi iu nënshtrua një operacioni për për ijet sipas gruas së tij Hilaria Baldwin.


Instruktorja postoi një foto të saj e shtrirë pranë aktori i cili ishte në spital. “Alec mori një ijë të re sot”, shkroi Hilaria Baldwin në Instagram. “Kemi kaluar kaq shumë së bashku . Unë dua shumë që ti të lesh pas këtë kapitull të dhimbjes kronike shumë intensive dhe të përmirësosh cilësinë e jetës tënde.” Në postim, ajo vazhdoi të falënderojë ekipin e mjekëve, infermierëve dhe stafit që punon me Alec Baldwin. Operacioni i tij vjen disa javë pasi aktori përfundoi xhirimet e filmit të tij “Rust”, i cili është mbuluar me polemika.


Kineastja e filmit Halyna Hutchins ndërroi jetë në xhirime pasi Baldwin qëlloi në drejtim të saj gjatë xhirimit të Western në 2021. Aktori po i drejtonte një pistoletë Hutchins gjatë një skene kur aksidentalisht vrau Hutchins dhe duke plagosur regjisorin Joel Souza. Alec gjithashtu një producent në film, pohoi se armaa qëlloi aksidentalisht dhe se ai nuk e tërhoqi këmbëzën. Një raport mjeko-ligjor i FBI-së zbuloi se ajo nuk mund të ishte shkrepur nëse nuk tërhiqej këmbëza.

Incidenti në fillim u procedua nga një dramë ligjore pasi prokurorët hetuan se kush ishte përgjegjës për vdekjeen e Hutchins. Akuzat u ngritën kundër Baldwin dhe më vonë u hoqën në prill; Mbikëqyrësja e armëve të filmit, Hannah Gutierrez-Reed, ende përballet me akuza për vrasjee të pavullnetshme. Por prokurorët thanë se vendimi i tyre për të hequr akuzat “nuk e liron zotin Baldwin nga fajësia penale dhe akuzat mund të rikthehen”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *